Národní baseballový program 2024

Petr Baroch, 02.05. 2024 Aktuality

Hlavním cílem projektu NBP je zkvalitňování přechodu nejtalentovanějších hráčů ve věku 15-21 do mužských kategorií. Snažíme se využít všech nástrojů pro zlepšení hráčského potenciálu. Pod NBP nespadají pouze hráči, ale také kluboví trenéři extraligových oddílů, reprezentační trenéry a sportovní ředitelé extraligových klubů.

 

HRÁČI
Pro hráče organizujeme akce, na kterých se snažíme hráčům ukázat správný směr, tréninkové jednotky, jak se stravovat a dbát o svoje tělo. Hráči jsou do programu vybráni Sportovním ředitelem, reprezentačními trenéry a TMK. Všichni sportovní ředitelé a trenéři, kteří mají zájem se přijet podívat na akce NBP jsou srdečně vítáni. Je vždy lepší se domluvit o účasti na akci se sportovním ředitelem Petrem Barochem - petr.baroch@baseball.cz

Akce, které nás čekají v roce 2024:

5. – 8.8.2024 Summer camp, Tempo Praha
30.9.2024 Výběry Czech Talent a Program PRO - Brno
2.10.2024 Výběry Czech Talent a Program PRO – Praha
1. - 2.11.2024 Program PRO, Nymburk
16.- 24.11.2024 Winter camp - Tenerife
6. - 8.12.2024 Czech Talent, Nymburk

 

TRENÉŘI A SPORTOVNÍ ŘEDITELÉ
Pod NBP spadají trenéři a sportovní ředitelé extraligových klubů. Trenéři mají k dispozici tréninkové materiály v PDF nebo ve video produkci. Všechny materiály mohou najít na webových stránkách NBP: https://www.baseball.cz/nbp/treneri. Na stránkách trenéři mohou také najít pravidla pro získávání kreditů a změny v trenérských licencí. Každý trenér je zodpovědný za připsání kreditů do trenérské karty. Pokud na trenérské kartě trenérovi chybí připsaný kredit, kontaktujte prosím Petra Barocha, který má tuto administrativu na starosti (petr.baroch@baseball.cz ).  
Nabídky trenérských kurzů jsou rozesílány přes systém KIS na sportovní ředitele. Veškeré informace dáváme na web nebo na facebookovou skupinu Národního baseballového programu 

 

FINANČNÍ PODPORA
- Sportovní ředitelé – EXL kluby
mohou posílat od zveřejnění tohoto článku do 31.10.2024 vyplněný formulář talentované mládeže (SŘ byl zaslán mailem), ze kterého jim je vypočítaná odměna pro sportovního ředitele na daný rok. Sportovní ředitel extraligového klubu může získat až padesát tisíc korun za jeho práci s talentovanou mládeží v klubu. Sportovní ředitel má povinnost se účastnit komplexního školení, které se uskuteční v prostorách sportovního centra Nymburk od 6. do 7.12.2024. Sportovní ředitel je zavázán plnit podmínky v rámci smlouvy s ČBA, např: dělat v klubu program NBP, komunikovat s ředitelem reprezentací ČBA, nominovat hráče na akce NBP a předávat jim informace.

 - Tréninková centra - EXL a 1.liga kluby

mají možnost od zveřejnění tohoto článku do 31.10.2024 žádat o finanční příspěvek 20 000,-Kč. Finanční příspěvek musí být použit na materiál nebo pronájem sportovních prostor. Tréninkové centrum musí mít minimálně dvě tréninkové jednotky během jednoho týdne a minimum hráčů v TC je 10. TC spolupracuje s hlavním trenérem ČBA a dodržuje tréninkové postupy NBP.

- Fond potřebným
Z Fondu je poskytována pomoc individuálně žádajícím rodičům hráčů, kterým je možné prostřednictvím fondu přispět na účast na významných turnajích, na baseballové vybavení nebo na oddílové příspěvky. Rodiče, trenéři nebo sportovní ředitelé si mohou od zveřejnění tohoto článku do 31.10.2024 požádat o finanční příspěvek. Kontaktujte prosím Petra Barocha na petr.baroch@baseball.cz, kde se dozvíte, jak postupovat a jakou žádost vyplnit k získání finanční podpory.

Reprezentanti, kteří studují v zahraničí si mohou od zveřejnění tohoto článku do 31.10.2024 požádat o finanční příspěvek na studia v zahraničí. Hráče prosíme, aby napsali mail na petr.baroch@baseball.cz, kde se dozví, jak postupovat a jakou žádost vyplnit k získání finanční podpory.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací