Charitativní golfový turnaj pro Fond potřebným

Ján Jabrocký, 10.05. 2024 Mužská Reprezentace

S příchodem Pavla Chadima na pozici manažera české baseballové reprezentace se rozjela nová tradice golfového charitativního turnaje. Po loňské premiéře proběhla ve středu 8. května jeho druhá edice.

Hráči ale i další členové národního týmu se setkali v golfovém resortu Yard nedaleko Prahy. Tam na jeden den vyměnili baseballové pálky za golfové hole, aby nejen utužili společnou partu, ale zároveň i podpořili dobrou věc. S golfovými holemi se tak v Předboji proháněli mimo jiné catcher Martin Červenka, nadhazovač Lukáš Ercoli, případně dlouholetý reprezentant Petr Zýma.

„Loňský první ročník vznikl na popud Filipa Smoly. Měl jsem v hlavě, že bychom mohli mít jako národní tým i setkání, které je trochu nad sport. Kde by byla charita, setkání s novináři a mecenáši. Filip přišel s iniciativou, že bychom to mohli udělat spojené s golfem. Přeci jen je to trochu podobné baseballu,“ poodhalil zákulisí vzniku tohoto turnaje manažer Pavel Chadim, který také ukázal, že mu jde i tento sport.

Této akce se kromě hráčů a realizačního týmu reprezentace účastní také mecenáši spojení s baseballem a také rodinní příslušníci všech aktérů. Součástí turnaje je také charitativní akce, při níž se vybírají finance, které putují do Fondu potřebných. Tento rok přispěli účastníci částkou 11 000 korun. Tento fond se v minulém roce dočkal nejvyšší podpory v jeho historii, když přes různé dary do něj doputovalo přes 400 000 českých korun. Tyto peníze pak putují na podporu mladých baseballistů, kterým mimo jiné pomáhá financovat jejich působením na univerzitách ve Spojených Státech. Výroční zpráva fondu - zde.

Reprezentace po měsících spolu

V letošním roce není program reprezentace tak náročný, jak tomu bylo loni a v rámci prvního pololetí byla tato akce jednou z mála, kdy se část národního týmu setkala pohromadě. „Po náročných dvou letech jsme letos chtěli dát klukům trochu volna. Poprvé, co vedu národní tým, tak jsme vynechali jarní přípravu. Takže jsme se teď viděli alespoň s některými hráči a se všemi jsme si napsali, abychom upravili celoroční program,“ dodává Pavel Chadim.

Nejblíže se tak národní tým opět setká před All Star Game, která se uskuteční na konci června a bude závěrečnou přípravou pro letošní Pražský baseballový týden. Na domácím turnaji budou Češi obhajovat prvenství z loňského roku v náročné konkurenci Německa, Tchaj-wanu a Japonska. Vstupenky na Pražský baseballový týden jsou již v prodeji - zde.

Všechny fotografie z golfového turnaje od Matyáše Fouse - zde.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací