Evropský pohár v novém s účastí Draků a Eagles

Ján Jabrocký, 14.05. 2024 Aktuality

Již ve středu se rozehraje nový ročník evropského klubového Poháru Mistrů. V novém formátu si jej zahrají také dva české týmy, které mají při absenci italských a nizozemských mužstev velkou šanci na výhru.

Český baseball budou na letošním nejprestižnějším evropském klubovém Poháru reprezentovat Draci Brno a Eagles Praha. Pražský tým dostal možnost přihlásit se po tom, co tuto šanci nevyužil loňský finalista Tempo Praha. Soupeřem jim budou německé týmy Guggenberger Legionäre z Řežna a Heidenheim Heidekoepfe.

Poprvé po dlouhých letech se Pohár Mistrů nebude hrát turnajovým způsobem, ale jako liga. To znamená, že týmy odehrají dva zápasy s každým soupeřem. Jednou doma a jednou venku. Soutěž tak prověří dlouhodobou kvalitu jednotlivých týmů. Všechny zápasy se navíc budou hrát uprostřed týdne, když se hracím dnem stala středa.

Každý tým odehraje v základní části po šesti zápasů. Poslední duely jsou na programu 21. srpna. Po konci základní části se první dva týmy tabulky utkají 28. září ve finálovém duelu, který určí celkového vítěze letošního ročníku. Světová baseballová a softbalová konfederace WBSC rozjela projekt celosvětové Ligy Mistrů a slibuje, že vítězové jednotlivých kontinentálních klubových pohárů by se pak měli utkat v rámci celosvětového měření sil. Žádný český tým zatím v minulosti evropský Pohár Mistrů nevyhrál. Nejlepším umístněním jsou dvě bronzové příčky Draků Brno.

„Tím, že nakonec zůstaly jen čtyři týmy, tak bychom chtěli Pohár vyhrát. Kvůli vyrovnané Extralize nemůžeme jít do toho úplně naplno, ale určitě se pokusíme zabojovat o vítězství. Uvidíme, co se pak bude dít. Jestli za to budeme nějak oceněni,“ říká manažer brněnských Draků Hynek Čapka a dodává: „Je to šest zápasů, takže by to nemělo být extrémně náročné, co se týká pokrytí. Nyní ale máme některé hráče zraněné, takže když se kádr stabilizuje, tak to bude v pohodě,“ poodhalil něco z týmové kuchyně.

To pražští Eagles jsou mnohem skromnější. „Jdeme si to vyzkoušet, a hlavně dobře reprezentovat. Uvidíme dobrý nadhozy, což nám pomůže v přípravě na Extraligu. Očekáváme dobrý, kvalitní baseball a uvidíme jaký bude mít první ročník odezvy,“ řekl před startem soutěže manažer Pražanů Michal Müller.

Draci Brno začnou své působení v Poháru domácím zápasem s Legionäre ve středu od 19:00. Ve stejném čase naskočí Eagles do zápasu proti Heidenheimu. V dalším kole 5. června si české týmy soupeře prohodí s tím rozdílem, že Pražané budou hrát tentokrát doma a Draci v Německu. Proti sobě si české týmy zahrají až v srpnu, kdy odehrají oba společné zápasy.

Celý rozpis

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací