První trénink reprezentace U12 v novém roce

Marián Krasný, 03.02. 2024 Reprezentace do 12 let

Po delší vánoční odmlce od posledního tréninku v loňském roce se sešla nejmladší reprezentace hráčů do dvanácti let, tentokrát v areálu Hroch v Brně. K dispozici pro náročný program byly kvalitní prostory pálkařské haly a nové velké nafukovací haly, ve kterých se k tréninku sešlo všech 28 pozvaných hráčů.

Cílem bylo předávat informace ve všech baseballových, mentálních i fyzických dovednostech v procesu blízkému zápasu, a to na co nejvyšší možné úrovni.

Na začátku akce předal manažer reprezentace informace rodičům a v krátkosti obeznámil přítomné s programem reprezentace a plány přípravy pro tento rok.

V samotném tréninku si správné postavení těla, kvalitu pohybu, motoriku, stabilitu a mobilitu vzala pod svoji záštitu naše zkušená fyzioterapeutka, další stanoviště pak vedli ostatní trenéři a velmi nápomocni jim byli ochotní pomocníci. 

Kvalitní velkou plochu jsme využili nejenom na chytání odpalů po zemi, ale i již komplexnější souhru vnitřního pole v simulovaných zápasových situacích. Za vnitřním polem pak probíhalo chytáni luftů ze stroje za asistence Vojtěcha Kupského a pálení v kleci na živý nadhoz „železné ruky“ Michala Švece, který byl schopen naházet budoucím reprezentantům nesčetně balonů. Tímto oběma velmi děkujeme.

Důležitou součástí tréninku byly nástupy pálkařů na živý nadhoz, kde každý potenciální reprezentační nahazovač dostal limit alespoň dvaceti nadhozů s úlohou udělat co nejvíc outů. Pálkaři zase usilovali o co nekvalitnější nástupy a ze všech sil nadhazovačům konkurovali. Každý pálkař tuto příležitost dostal několikrát.

Zlepšení v zimní kondiční průpravě prověřil i závěrečný beep test a po čtyř a půl hodinách intenzivního tréninku věříme, že jsme jako tým dostali velké množství informací, které budou cenné pro další postup v přípravě a napoví, na co se nejvíce zaměřit do budoucnosti.

Mírné rozčarování trenérů bohužel způsobilo ne stoprocentní nasazení některých hráčů, nedostatečná schopnost soustředit se po celou dobu tréninku a odhodlání dělat věci naplno. Velké rezervy máme stále ještě v psychické odolnosti a hře pod tlakem, což se projevilo hlavně v pálení na živý nadhoz, kde jsme se prali i se strachem ze samotného balonu. V budování sebevědomí a hře v důležitých chvílích máme mnoho prostoru pro zlepšení, který je potřeba vyplnit odhodlaným a pracovitým přístupem každého potenciálního reprezentanta.

Závěrem si dovolíme připomenout, že reprezentace je otevřená nadále i pro hráče, kteří jsou mimo vybrané do dalšího tréninku. Trenéři budou bedlivě sledovat celou jarní část sezóny a počet zvaných hráčů na jednotlivé reprezentační akce v rámci přípravy nebude pouze klesat. Je pro co trénovat, je oč bojovat.

 

Hráči pozvaní na další reprezentační trénink, který se uskuteční 2. 3. 2024 opět v areálu Hroch Brno od 13:30:

Balog Mikuláš  Nuclears Třebíč

Bárta Mikuláš  Technika Brno

Benda David  Eagles Praha

Bulant Michal  Ježci Jihlava

Foret Tobias  Hroši Brno

Chižňak Richard  Kotlářka Praha

Karpíšek Robin  Nuclears Třebíč

Kliner Dominik  Nuclears Třebíč

Kotouček Kryštof  Tempo Praha

Lichem Matthias  Hurricanes Vienna

Malý Dominik  Hroši Brno

Mašek Štěpán  Ježci Jihlava

Méheš Hynek  Eagles Praha

Paták Dominik  Rytíři Trutnov

Pavliš Adam  Olympia Blansko

Salabová Adriana  Sokol Hluboká

Sedlák Jakub  Hroši Brno

Svoboda Teodor  Hroši Brno

Švec Štěpán  Ježci Jihlava

Švehla Marek  Draci Brno

Vailand Robert  Draci Brno

Vydra Teodor  Rytíři Trutnov

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací