Kuba a Itálie postupují do čtvrtfinále

Evženie Votinská, 12.03. 2023 Aktuality

Na turnaji WBC známe první dva postupující týmy ze skupiny A. O jejich konkrétních jménech rozhodovalo až poslední utkání mezi Nizozemskem a Itálií, ve kterém zvítězila Itálie 7:1. Tím se dostalo všech pět týmů na stejnou bilanci W-L 2-2, neboť Kuba zvítězila nad domácím Tchaj-wanem 7:1. Rozhodnout tak rozhodnout pomocná kritéria k určení pořadí - tedy rozdíl umožněných doběhů a zahraných outů v obraně. Ten měla nejlepší právě Kuba a jako druhá se na toto kritérium protlačila do dalších bojů Itálie. Pomohla jí k tomu právě vyšší výhra nad Nizozemskem. To tak neobhájí skvělé 4.místo z let 2013 a 2017. Do kvalifikace padá nakonec překvapivě Tchaj-wan. MVP této skupiny byl vyhlášen domácí Yu Chang s bilancí 7/16, 2 homeruny a 8RBI.

V „české“ skupině B k žádným překvapením nedošlo. Česko prohrálo s Koreou 3:7, a oba týmy jsou ještě ve hře o postup. Jistým postupujícím je Japonsko, které vyhrálo všechna utkání ve skupině, s Austrálii si poradilo po výborném začátku 7:1. Ohtani se opět připomenul a hned v první směně odpálil tříbodový homerun. Jediný australský bod padl v dohrávce 9.innigu po homerunu Alexe Halla.
Česko čeká v posledním utkání Austrálie, Koreu Čína. Pokud chtějí být čeští hráči ve hře o postupt, musí svého soupeře porazit. V případě ne úplně pravděpodobné výhry Číny nad Koreou jim k tomu stačí jakékoli vítězství. V případě výhry Koreje, by opět došlo k situaci, kdy by měly tři týmy bilanci W-L 2-2 a Česko by k postupu dále nesmělo povolit Austrálii více jak tři doběhy v devíti směnách.

Rozehrány již byly také skupiny C a D, které se hrají v USA. Obhájci titulu Spojené státy zvládly úvodní duel s Velkou Británií vyhráli 6:2. Dramatický byl duel mezi Mexikem a Kolumbií. Rozhodnout ho musela až nastavená směna, ve které Kolumbie skórovala po chybě mexické spojky Luise Uriase a vyhrála 5:4. Jeden z papírových favoritů, tak má hned od začátku turnaje problémy.

Velkou Británii nyní čeká Kanada, Spojené státy se utkají s Mexikem.

Problém má také Dominikánská republika, další ze zmiňovaných předturnajových favoritů, ve skupině D. Ta totiž prohrála s Venezuelou 1:5. Oba týmy měly v hlediště své hlasité fanoušky, kteří prožívali každý zákrok a akci na hřišti. Venezuela odskočila soupeři na 3:1 v dohrávce 3.směny, kdy David Peralta stáhl Pereze a Torrese. Její nadhazovači rozdali celkem 15 strike outů, oproti pěti dominikánským.

Už dvě utkání zvládla odehrát Nikaragua a v obou se jí podařilo skórovat pouze jednou. Nejdříve podlehla Portoriku 1:9 a poté Izraeli 1:3. Izrael zvrátil vývoj střetnutí třemi body až v samotné závěru, konkrétně v dohrávce 8.směny. Nejdříve skóroval Goldfarb a po dvoumetrovém hitu Stubbse Horwitz a Wielansky. Dohrávku už si pohlídal Robert Stock, když vyprovodil hned dva pálkaře Nikaragui strike outem.

Nikaraguu čeká v dalším kole Dominikánská republika, zajímavý bude určitě souboj dvou vítězů z úvodního kola, tedy Venezuely a Portorika.

Sledujte utkání na ČT sport a ČT sport Plus zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací