První zápasová prověrka reprezentace U12

Marián Krasný, 19.04. 2024 Reprezentace do 12 let

Na kvalitně obsazeném Jarním turnaji hráčů do třinácti let v pražském Eagles Parku odehrál nejmladší národní tým šest zápasů, ve kterých nasbíral pět výher a jednu porážku. Jednoznačným průběhem si tým patnácti hráčů a dvou zraněných členů reprezentace postupně poradil s Klasikem Frýdek-Místek 20:0, Kotlářkou Praha 17:0 a London Archers 12:1. Anglický výběr na nás jako první vytáhl nahazovače s rychlostí blížící se 100km/h. Na mistrovství Evropy očekáváme soupeře s rychlostí okolo 110km/h.

Čtvrtfinálový zápas proti Sokolu Hluboká byl z počátku vyrovnanější partií, nakonec však i tentokrát s jednoznačným výsledkem 12:1. Semifinále jsme pojali jako nejdůležitější zápas přípravy. Jednak proto, že podobný systém turnaje nás čeká i na mistrovství Evropy, a taky proto, že se proti nám postavil pálkařsky nejsilnější tým Eagles Praha. Svoji útočnou silou připomínali domácí ranaři favorizované týmy ME jako jsou Německo, Itálie, Nizozemsko nebo Francie.

Nastoupili jsme s kvalitním nadhozem, který soupeře dokázal celkem držet na uzdě. I přesto Eagles postupně navyšovali vedení a my nedokázali pod tlakem v zápase kvalitně konkurovat v útoku i přesto, že soupeřův nadhoz nebyl nijak extrémně silný. Konečná porážka 1:6 nám dává hodně velkou výzvu pracovat lépe na kvalitních nástupech na pálce za každého stavu. Samozřejmě bude také hodně důležitá odolnost nahazovačů a lokace nejen fastballů, ale i offspeedů.

 

Souboj o třetí místo výsledkově neodpovídá průběhu zápasu, který byl od začátku na naší straně a kvalitní nadhoz byl podpořen útokem. Nutno podotknout, že Třebíč Nuclears už v tomto utkání neměla ušetřené top nahazovače, a tak dostali prostor i možní budoucí reprezentanti z mladší kategorie. Soupeř ke konci zápasu ještě korigoval jasný výsledek, a tak konečné skóre se zastavilo na stavu 14:10 v náš prospěch.

Jsme rádi, že jsme v hezkém počasí mohli odehrát kvalitní turnaj a zažít i důležitý teambuilding. Celkově třetí místo bereme s rezervou a s chutí dál pracovat. Děkujeme hráčům za snahu, rodičům za podporu a pomoc s dopravou. Zvláštní poděkování patří panu Bendovi za poskytnutí ubytování.

 

Další reprezentační akcí je MLB camp 8.-11. 5. 2024 na Městském baseballovém stadionu v Brně.

Událost je ze strany organizátora určená pro 20 hráčů. Po dlouhé úvaze na základě dosavadních výkonů a komunikací s trenéry dostanou šanci další tři hráči z mladší kategorie.

 

Pozvaní hráči:

 

Balog Mikuláš  Nuclears Třebíč

Bárta Mikuláš  Technika Brno

Benda David  Eagles Praha

Foret Tobias  Hroši Brno

Karpíšek Robin  Nuclears Třebíč

Kliner Dominik  Nuclears Třebíč

Kotouček Kryštof  Tempo Praha

Lichem Matthias  Hurricanes Vienna

Malý Dominik  Hroši Brno

Mašek Štěpán  Ježci Jihlava

Pavliš Adam  Olympia Blansko

Salabová Adriana  Sokol Hluboká

Svoboda Teodor  Hroši Brno

Švec Štěpán  Ježci Jihlava

Švehla Marek  Draci Brno

Vailand Robert  Draci Brno

Vydra Teodor  Rytíři Trutnov

Štěpaník David Hroši Brno

Randl Šimon Sokol Hluboká

Tretera Martin Nucleras Třebíč

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací