Hektický začátek roku 2023 pro mužský národní tým

Pavel Chadim, 17.01. 2023 Mužská Reprezentace

Chtěl bych netradičně již na začátku článku poděkovat všem hráčům za nasazení, energii a obětavost v těchto 11ti dnech. Začali jsme první lednovou středu srazem v horském hotelu Kamzík v Jeseníkách. Nezačal jen teambuildingový pobyt jako loni, ale přivezli jsme si do místní tělocvičny mobilní klec pro pálkaře i nadhazovací kopce. Na soustředění s námi zpočátku opět byli mladí talentovaní nadhazovači z projektu Los Angeles 2028. Nově, díky propojení kondičního trenéra se ženským softbalovým týmem, byly s námi i tři členky softbalové reprezentace, které se v přístupu k tréninkům i posilování nenechaly vůbec zahanbit. Zajímavostí pro fanoušky pálkovacích her byl sourozenecký pár rodiny Kubicových z blízké Ostravy. Večerní čas byl vyhrazen rozšiřování obzoru, přednášela nutriční specialistka, kondiční trenér, sportovní psycholog a jako letošní nováček Zdeněk Žídek, který se i s našimi nadhazovači připravoval na další sezónu MiLB.

Kromě množství odpálených a nadhozených míčů jsme si v pátek zahráli odpolední turnaj čtyřher ve stolním tenisu. V sobotu jsme si pod vedením horala Ondry Satorii vyšlápli opět na Praděd, tentokrát i s předsedou našeho svazu Petrem Ditrichem, pro kterého to byla úspěšná premiéra.

Tento víkend jsme začali v Praze audiencí u japonského velvyslance. Na slavnostní ochutnávce japonských jídel nás neuvěřitelně emotivně seznámil s tím, co pro Japonce baseball znamená a i s tím, že vztahy mezi Japonskem a Českou republikou se upevňují i díky sportu. V sobotu trénink na Tempu, které nám vytvořilo skvělé podmínky, za něž děkujeme. Veškeré naše aktivity ozvláštnil ohromný mediální zájem. Kdy se stane, že by hráče točily naráz tři televizní štáby. Štáb MLB.TV, který přijel do České republiky téměř na týden, štáb České televize pro večerní zprávy a štáb Media týmu ČBA pro naše vnitřní použití. Po dopoledním tréninku s námi pan velvyslanec dokonce neplánovaně vyrazil do pivovaru Matuška, který nás významně podpořil v naší cestě na WBC. Petr Zýma a Martin Červenka vhodili japonský i český chmel do nového typu japonského rýžového piva, které se o víkendu začalo vařit. Tento typ se bude čepovat během našeho působení v Tokiu ve více jak 50ti restauracích, kde je pivo z pivovaru Matuška běžně na výčepu. I to, že bude náš sportovní přenos v restauračních televizích má pro nás velký význam. Tímto rodině Matušků z Kotlářky Praha velmi děkujeme. Tím sobota ještě nekončila, zmiňovaní členové Média týmu Martin Claus a Tomáš Icík si pro nás připravili předpremiérové promítání dokumentu „Malá země velké sny“ a mnoho očí suchých nezůstalo. 

V neděli dopoledne opět baseball na Tempu a po obědě společný trénink s dětmi z Dětských domovů. Naprostá většina hráčů si uvědomila, jaké štěstí v životě měli a mají. Organizace druhého víkendu ležela na bedrech Lukáše Ercoliho, dalšího člena Media týmu ČBA, za což mu patří velký dík.

Vedle těchto oficiálních týmových akcí probíhaly i další aktivity spojené s naším týmem. Ve čtvrtek a v pátek v zaměstnáních vybraných členů týmu natáčení vlastního dokumentu MLB.TV pro březnové WBC a v sobotu večer zasedání české Hall of Fame. Na něm na pozvání člena Síně a bývalého hlavního trenéra MNT Jiřího Maršálka vznikly nejen obrysy možné mobilní Síně slávy během našeho zářijového ME. Zájem všech členů o dění kolem týmu na WBC i během kvalifikace v Regensburgu byl ohromný. Společným projektem by se také mohl stát Fond české reprezentace, který by měl za cíl pomáhat talentovaným mladým reprezentantům z méně majetných rodin s výjezdem na školy v baseballově vyspělých zemí. Oba projekty jsou zatím v počátku, budou-li realizovány, hnutí s plány seznámíme.

Po hektickém začátku nebude rok baseballově moc zpomalovat. Věříme, že hráči zůstanou zdraví, abychom mohli tento náročný, ale motivující rok zvládnout. Jen pro představu, v polovině března bychom měli mít za posledních 12 měsíců jako národní tým odehráno neuvěřitelných 34 mezinárodních zápasů. Věříme, že spolu s kvalitními zápasy z Extraligy by nám tyto zkušenosti mohly pomoci v září. 

Program 2023

Děkujeme všem hrdým a věrným fanouškům za podporu a těšíme se na sezónu.  Tým Číny v posledních dnech zveřejnil svůj slogan pro WBC „Shock the world“.  My věříme, že „Dreams are strong“.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací