Čeští junioři porazili na ME Itálii

Evženie Votinská, 14.08. 2022 Reprezentace do 18 let

Čeští junioři předvedli ve druhém zápase ME juniorů skvělé pálkařské představení a porazili obhájce stříbra 9:3.

Snový začátek a klid pro český tým zařídil tříbodový homerun Nicholase O’Rourka hned v první směně. „Na dva auty jsem to chtěl dát do pole, trefil jsem to dobře a spadlo to za plot,“ okomentoval krátce svůj odpal ochovanec pražského Tempa.

Další homerun, tentokrát za dva body, pak přidal Viktor Hluchý a domácí výběr vedl po třech směnách 5:0. Startující Albert Pražák naopak předváděl na kopci skvělý výkon a během prvních tří směn pustil na metu pouze dva italské hráče. „Házelo se mi super, atmosféra byla krásná, hřiště skvělé připravené. Věřil jsem si na inside i fast, všechno šlo,“ pochvaloval si hráč pražských Eagles. Když se k jeho výkonu přidala dobrá obrana a další dvoubodový homerun z pálky Matouše Bubeníka, byla výhra nad Itálií blízko.

Střídající Ondřej Vank v dohrávce 6.směny sice obdržel dva body, ale naděje na italský obraz ukončil strike out znamenající třetí aut. Další inning už se z důvodu časového omezení zápasů v Ostravě na dvě hodiny a dohrávku hrát nemusel, a tak si Češi připsali na ME druhou výhru a společně s Německem jsou na prvních dvou místech tabulky. „Albert házel skvěle, na pálce jsme stále tlačili a neuspokojili jsme se s vedením,“ chválil spoluhráče i celý tým O’Rourke.

Dalším soupeřem pro české hráče bude v pondělí od 19:00 hod. Irsko. To zatím podlehlo Itálii jasně 0:15 a Německu těsně 1:3. „Musíme hrát stále naplno, tak jako dneska,“ uzavřel vnější polař českého týmu.

Utkání bude opět možné sledovat na ČT sport plus a také na YouTube baseballczech

Fotogalerie z turnaje najdete zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací