Češi vstoupili do ME juniorů výhrou nad Belgií

Evženie Votinská, 13.08. 2022 Reprezentace do 18 let

Čeští junioři vstoupili do evropského šampionátu, který odstartoval v sobotu 13. 8. v Ostravě a na Hluboké vítězně. V prvním utkání základní skupiny porazili Belgii 15:5.

O výsledku rozhodla 2.směna, ve které Češi získali hned 9 bodů. Startujícím nadhazovačem českého týmu byl Marek Štefka, který musel hned v úvodní směně čelit dvěma hitům Belgie, jež se ujala vedení v utkání 1:0. „Nenaskočili jsme do zápasu tak, jak jsme očekávali. Jejich hity nás trochu překvapily, ale pak jsme se do zápasu vrátili,“ řekl k vlažnějšímu začátku duelu Benjamin Morgan. A byl to právě hráč Kotlářky, který pomohl ve druhé směně dostat český tým do vedení, když odpálil dvoumetový odpal na plné mety. Češi rozebrali startujícího nadhazovače Pirlota i střídajícího Beeckmanse. Výsledkem tohoto tlaku bylo devět doběhů, ke kterým pomohl i dvoubodový homerun Matouše Bubeníka: „Hřiště je menší, dal jsem tam jen ruce a spadlo to tam, takže super,“ usmíval se po zápase hráč Eagles Praha.

Belgie ale dále zlobila, a ve 4.směně, kdy Štefku při plných metách bez autu vystřídal Tadeáš Kalčev, se jí podařilo získat čtyři doběhy a snížit stavu zápasu na 5:9. Čeští hráči však dokázali včas zareagovat a po sérii hitů získali potřebných šest bodů a ukončili utkání rozdílovým výsledkem po 5.směně.

Benjamin Morgan stáhl svými dvěma dvoumetrovými odpaly do stejného místa celkem 6 bodů. „Na pálce mi to klaplo, měl jsem štěstí, že jsem to dal dvakrát na lajnu do stejného místa. Trefil jsem to tvrdě a všichni doběhli, takže dobrý,“ mohl být po utkání spokojený vnitřní polař českého týmu.

Dalším soupeřem Česka bude v neděli od 19:00 hod. Itálie, která porazila Irsko 15:0. „Musíme být konzistentní na pálce i v poli, nedělat errory a dnes bylo i hodně strike outů,“ plánuje do dalšího zápasu Bubeník.

Fotografie z ME najdete zde

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací