Zimní soustředění a výšlap na Praděd

Pavel Chadim, 10.01. 2022 Mužská Reprezentace

Prodloužený víkend po oslavách Nového roku 2022 byl ve znamení prvního soustředění mužského národního týmu. Konalo se v horském hotelu Kamzík v Karlově pod Pradědem, který můžeme všem, nejen sportovcům, vřele doporučit. Čekala na nás výborná kuchyně, prostorná tělocvična, posilovna a velmi mile nás překvapily zrekonstruované wellness prostory, zvláště ty venkovní s přírodním jezírkem.

Během čtyř dnů si 11 nadhazovačů a 12 pozičních hráčů vyslechlo šest přednášek z oboru výživy a pitného režimu, sportovní psychologie, fysioterapie, kondiční přípravy, PR a na závěr se blíže seznámili s neurovizuálními technikami. Video pozdrav nám poslal předseda ČBA Petr Ditrich, který dojednával podmínky pořádání ME 2023 v České republice na kongresu CEB v Chorvatsku. K tomu zvláště nadhazovači využívali denně tělocvičnu pod vedením Johna Husseyho.

V pátek přálo běžkařům v blízkosti Pradědu počasí. V sobotu při týmovém výstupu na nejvyšší horu Moravy v -8 °C již trochu foukalo.  Ale asi nejvíc nás překvapila zamrzlá cesta v údolí Bílé Opavy, kudy jsme se na Praděd pod vedením Ondry Satorii vydali. Kluci si museli pomoci navzájem, aby cestu zvládli.

V soboru večer jménem ČBA obdrželi ocenění a poděkování 3 hráči, kteří v minulosti výraznou měrou přispěli k výsledkům české reprezentace. První byl Jakub Malík, dlouholetý kapitán, který po neuvěřitelných 20-ti letech ukončil letos na podzim reprezentační kariéru. Další oceněný, Pavel Budský, rekordman sportovní dlouhověkosti, strávil v reprezentačním dresu dokonce ještě o pár let více. Posledním oceněným byl Roman Talda, který jako kapitán týmu dovedl na třetí pokus český baseball před 27 lety do A skupiny Mistrovství Evropy. Všechny tři legendy české reprezentace popřáli českému týmu hodně štěstí nejen na domácím ME v příštím roce. Přislíbili také pomoc s propagací a dalším zvýšením prestiže Pražského baseballového týdne, vlajkové lodi všech turnajů na našem území. Přijali čestnou funkci ambasadorů tohoto nejstaršího evropského turnaje.

Řídili jsme se lehkou parafrází citátu Winstona Churchilla: „Kdo zapomene na svou minulost nemá žádnou budoucnost.“

Naším nejbližším programem je Spring training v březnu na Tenerife, kde bychom se měli připravovat spolu s francouzskou reprezentací. Ta bude, stejně jako my, na podzim v Regensburgu usilovat o postup na World Baseball Classic, největší mužský baseballový turnaj světa. Týden před začátkem španělské ligy sehrajeme na Kanárských ostrovech i zápasy s mistrem Španělska - Marlins Puerto Cruz. Přestože půjde o přípravné přátelské zápasy, španělský mistr bude již v plné kondici posílen všemi svými venezuelskými posilami na sezónu.

Celkově pět přípravných zápasů by mělo být posledními zápasy NT před nominací na All Star Game a Pražský baseballový týden v červnu. Nominace nemusí být totožná, budeme pečlivě sledovat, jak si povedou všichni hráči v naší nejvyšší soutěži. Chceme dát všem hráčů, kteří se v české Extralize, v jedné z nejlepších lig minimálně Evropy, prosadí, příležitost ukázat se v dresu národního týmu. Všichni mají nadále dveře otevřené, klíčovým ukazatelem jsou výsledky na hřišti.

Tímto bychom vás již nyní chtěli všechny pozvat na zápasy, kde byste mohli letos poprvé vidět kompletní českou mužskou reprezentaci na domácí půdě. A všichni věříme, že i ve společnosti Itálie a Španělska, dvou elitních evropských družstev. Bez fanoušků baseball ani žádný jiný sport nedává smysl.

Díky všem, kteří se na organizaci prvního soustředění podíleli a přejeme všem dobrý rok 2022, ať se opět sejdeme na hřišti ve zdraví.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací