SaBaT Praha vítězem První ligy

Evženie Votinská, 06.10. 2021 Aktuality

V sobotu 25.9. se na Kraví Hoře odehrál poslední zápas První ligy, ve kterém se rozhodlo o letošním držiteli prvoligového titulu. O ten se utkala Technika Brno, vítěz základní části a postupující do Extraligy 2022, a SaBaT Praha, třetí po ZČ a účastník Extraligy 2020. 

Z vítězství se radoval SaBaT, který si s Technikou poradil v nejkratším možném termínu, tedy během tří utkání. 

První zápas byl jasně v režii pražského celku, jenž v Brně přehrál svého soupeře 16:4. SaBaT rozhodl o výhře ve 3. a 4. směně, ve kterých získal hned 12 bodů. Technika se soupeři vyrovnala na hity (13:14) i homeruny (1:1), ale sráželo jí velké množství chyb v obraně (6). Vítězný complete game odházel Kryštof Dupal. "Do finálové série jsem vstupovali ve velmi okleštěné sestavě, což se hned v prvním zápase projevilo zejména v obraně, kdy jsme udělali velké množství chyb. V útoku jsme zvládli držet krok, nechali jsme však velké množství běžců na metách a zápas tak vysoko prohráli." ohodnotil krátce úvodní duel finálové série Martin Škaroupka

Odvetný zápas, který se hrál v neděli v Praze, byl divácky o mnoho atraktivnější. O vítězi se totiž rozhodlo až v 11. směně, kdy Marián Mikš odpálil walk-off hit, kterým posunul svůj tým na dosah k titulu. "Ve druhém zápasu jsme již mohli počítat s dalšími hráči základní sestavy a sérii jsme chtěli srovnat. Celý zápas byl velmi vyrovnaný, tentokrát  zejména v režii nadhazovačů a obran obou týmů. V sedmé směně jsme šli do vedení 2:1, v dohrávce jsme však chybovali v obraně a soupeři tak dovolili srovnat. Rozhodovat musela až druhá nastavená směna, ve které byl soupeř šťastnější," shrnul druhé utkání Škaroupka.

Neméně napínavé bylo poslední utkání série, kdy to dlouhou dobu vypadalo, že se celé finále přesune opět do Prahy. Důležitým momentem duelu byl grandslam Marka Černého v 5.směně, díky kterému se SaBaT dostal do vedení 7:4. Technika ještě zápas zdramatizovala, ale na výhru to nestačilo. Další vítězný complete game, druhý ve finálové sérii, a čtvrtý v sezóně 2021, zvládl odházet Kryštof Dupal. A jak Kryštof Dupal celý ročník 1. ligy hodnotí? „Po sestupu z Extraligy nám ze základní sestavy zbylo pouze pár lidí. Tým doplnili mladíci a věkový průměr týmu stáhli na cca 22 let. Očekávání před sezónou tak nebyla úplně vysoká, a my jsme se mohli soustředit hlavně na to, abychom se baseballem bavili a možná i kvůli tomu to dopadlo tak, jak to dopadlo a my můžeme slavit.” 

Matěj Menšík z Techniky, který se k týmu připojil až na poslední zápas finálové série po skončení ME v Itálii, samozřejmě takovou radost neměl: „Na trénincích se nám nepotkávalo dost hráčů. Někteří toho měli po Evropě dost, některým začala škola a někteří už na to neměli hlavu. Sestava nebyla stoprocentní, ale vyhrát jsme chtěli. Otáčet sérii z 0-2 na vítězství byla dobrá motivace. Myslel jsem, že si se startujícím nadhazovačem Dupalem poradíme v prvních směnách a půjde brzo dolů. Bohužel se nám na něj nedařilo najít recept a trápili jsme se s jeho nadhozy až do konce zápasu. Nebyli jsme schopni upravit naši hru a Sabat diktoval tempo zápasu. Zasloužili si výhru víc, než my. Mrzí nás to. Sezónu jsme takto zakončit nechtěli, ale hlavní cíl - návrat do Extraligy jsme splnili. Snad si spravíme chuť hned na začátku příští sezóny. Sabatu k vítězství gratulujeme."

 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací