Francie a Německo nepostoupili do čtvrtfinále

Evženie Votinská, 15.09. 2021 Aktuality

Na turnaji ME v Itálii skončily zápasy ve skupinách a již známe osm postupujících čtvrtfinalistů. Složení omičky, která bude od pátka bojovat o postup do zápasů o medaile je pak ve dvou případech určitě překvapivé. Chybí v ní totiž Německo a Francie šestý a sedmý tým poslendího ME. Na jejich úkor postoupilo Chorvatsko a Velká Británie.  Chorvatsko skončilo na ME v roce 2019 až na 11.příčce, byť zaznamenalo několik zajímavých výsledků a např. se Španělskem a Itálií prohrálo pouze o bod. Velká Británie dokázala v Německu porazit český výběr v tie-breaku, ale nakonec do čtvrtfinále nepostoupila. Podařilo se jí to až letos. 

Čtvrtfinálové dvojice:
Česko - Izrael
Nizozemsko - Velká Británie
Itálie - Chorvatsko
Španělsko - Belgie

Pro Francii a Německo je nepostup ještě těžší v tom, že je los svedl do vzájemného souboje ve spodní skupině. Poražený z tohot utkání, tak bude hrát přímo o možný sestup. Na postup určitě myslelo také Rusko, které prohrálo dvě utkání ve skupině pouze o bod - s Izraelem a Francií.

Zápasy ve skupině o 9.-16.místo
Francie - Německo
Rusko - Ukrajina
Slovensko - Rakousko
Řecko - Švédsko

Ze skupiny A sestupují dva týmy, které bude čekat další rok Kvalifikace.

Stránky ME zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací