Diváci a doprovodné akce na PBT

Karel Jaksch, 16.06. 2021 Aktuality

Situace ohledně Pražského baseballového týdne se v průběhu příprav vyvíjela různě, možná i méně předvídatelně, než při loňském ročníku, který byl z důvodu pandemie COVID-19 odložen z tradičního jarního termínu na konec září. V minulém roce turnaj nakonec proběhl dle očekávání, za přítomnosti diváků v hledišti a my máme radost, že budeme moci diváky přivítat i při letošním, jubilejním ročníku.

Vedení turnaje do poslední chvíle čekalo na vývoj situace a aktuální vládní nařízení, ze kterých v současné chvíle plynou s účinnosti od 8. června 2021 od 00:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření následující podmínky pro vstup osob do některých vnitřních a venkovních prostor nebo pro účast na hromadných akcích nebo jiných činnostech (plná verze zde - pravidlo č. 16):
a) negativní test RT PCR nejdéle před 7 dny
b) negativní test POC nejdéle před 72 hodinami
c) očkování (od 1. dávky nejméně 22 dní)
d) prodělané onemocnění (ne více, než 180 dní)
e) provedený antigenní test na místě
f) absolvování povinného testu v zaměstnání či ve skole (antigen nejdéle 72 hodin)

 

Všichni návštěvníci budou při vstupu do areálu povinni zapsat se do evidenčního listu, který bude obsahovat jméno a telefonní kontakt. Podpisem pak návštěvník stvrdí, že splňuje výše uvedené podmínky stanovené Ministerstvem zdravotnictví a může se se akce zúčastnit, evidenční listy budou sloužit pouze interně pro vedení turnaje.

Vstupné na každý den turnaje je symbolických 50,- Kč pro osoby starší 18 let a všichni obdrží při vstupu malý dárek. Na jednu vstupenku je možné navštívit oba areály.

Program turnaje je letos zajímavý, začíná se předehrávkou mezi Českem a Ruskem v úterý od 19:00 v Eagles Parku. Ve středu pak proběhne na Tempu v 16:00 zahájení a slavnostní nadhoz před utkáním České republiky proti International Stars. Čtvrtek uzavře boje v základních skupinách zápas Španělska s našimi reprezentanty, tentokrát opět od 19:00 v areálu Eagles Praha. Páteční den bude patřit semifinálovým utkáním a tradičnímu Homerun Derby, které je na programu od 17:30 na Eagles, z každého týmu bude nominován jeden pálkař a dva nejlepší si to poté rozdají v semifinále. Pravidla stanovují časový limit na minutu a půl, během které budou mít hráči za úkol poslat co nejvíce míčů za plot.

V sobotu půjde turnaj do finále a máme se opravdu na co těšit. Kromě turnajového programu se v Eagles Parku uskuteční turnaj Final Four kategorie do 8 let, kde bude příležitost vidět naše nejmladší baseballové naděje. Pro veřejnost je připraven otevřený turnaj ve Wiffle Ball, zájemci mohou již nyní hlásit své týmy a turnaj bude otevřen i všem příchozím návštěvníkům, kteří budou mít chuť si tuto variaci malého baseballu vyzkoušet. Odpoledne pak proběhne exhibice veteránů, která nese označení „1996 reunion“. Jak už název vypovídá, bude se jednat o zápas hráčů, kteří v roce 1996 vybojovali ČR účast ve skupině "A" ME a v roce 1995 vyhráli PBT, proti výběru mládežnických reprezentací. Roster slibuje opravdu zvučná jména. Samotné finále turnaje je pak na programu od 18:00. Těšit se můžete na streamy i předzápasové studio.

Občerstvení pro diváky bude v obou areálech připraveno, zakázána je jeho konzumace na tribunách. V pátek a v sobotu se mohou návštěvníci Eagles Parku osvěžit produkty Pivovaru Matuška, který je v baseballové komunitě dobře známý.

Přípravy na turnaj vrcholí a my se velmi těšíme na všechny diváky a baseballové fanoušky. Turnaj má jednu z nejdelších historií v Evropě, mezi účastníky je mnoho adeptů na celkové vítězství a svět okolo nás se snad konečně začíná pomalými kroky vracet k normálu. Vloni byl PBT jedinou mezinárodní baseballovou akcí v Evropě a letos bude první. Lepší příležitost pro oslavu 40. ročníku jsme si nemohli přát.

Budeme se těšit na vaši návštěvu a věříme, že k nám zachováte přízeň i přes aktuální nařízení a opatření.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací