USA postoupily na OH, zbývá jedno volné místo

Evženie Votinská, 16.06. 2021 Aktuality

Spojené státy potvrdily roli favorita a v domácí kvalifikaci si vybojovali postup na OH v Tokiu. Jsou tak jejich pátým potvrzeným účastníkem. Turnajem, ve kterém startovalo 8 reprezentací, prošly bez porážky až do finále, kde vyhráli nad Venezuelou 4:2.
Více zde

Na olympijském turnaji tak zbývá už pouze jedno volné místečko, o které se 22.-26.6. utkají Nizozemsko, Dominikánská republika a Venezuela. Hrát se bude místo na Tchaj-wanu v Pueblu v Mexiku. Z kvalifikace odstoupila Austrálie, Čína a Tchaj-wan.

Na volná místa se snažilo dostat několik zemí, včetně nás, ale WBSC drží striktně postupový klíč. Bublina je hodně náročná  ifinančně, a tak kvalifikace zůstává ve 3 týmech. Přejme Holandsku jako zástupci Evropy úspěch. Připomeňme si také, že česká reprezentace skončila na kvalifikaci v roce 2019 na 3.místě za Izraelem a Nizozemskem, když Izrael dokázala jako jediná v turnaji porazit. 

Zatím známí účastníci olympijského turnaje:
Japonsko – hostující tým
Izrael – vítěz evropsko africké kvalifikace
Korea a Mexiko – postup z Premier 12
USA – vítěz americké kvalifikace

Turnaj v Tokiu startuje ve středu 28. července. Naposledy se hrál baseball na OH v roce 2008 v Pekingu, kde zvítězila Korea před Kubou a USA. Již nyní je jasné, že Kuba své stříbrné medaile neobhájí.
Stránky  WBSC k OH zde

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací