Evropské soutěže 2021

Petr Ditrich, 04.05. 2021 Aktuality

CEB posunula kvalifikace evropských pohárů na srpen, čímž zkomplikovala situaci některým zemím, které čelí rozhodnutí, zda omezit domácí soutěže nebo hrát pohár. Naštěstí se to netýká našich pohárů, pro Ostravu a Draky platí termín 13.-17.7.2021. Ohledně odehrání mezinárodních turnajů je vždy důležitá pozice a snaha organizátora. Zajistit účast týmů nebude jednoduché, ale pevně věřím, že realizovatelné.

Níže vám předkládáme soupis letošních akcí CEB a informace, které k nim máme: 

ME žáků (6.-10.7.)
Zatím nemáme z místa konání žádné zprávy. Belgie má velká omezení pro vstup cizinců. Je velmi pravděpodobné, že se bude posouvat MS na Tchajwanu, a potom se otevře prostor pro přesun ME hlouběji do prázdnin. Proti tomu nejde nic namítat. 

ME kadetů (21.-25.7.)
Šampionát organizujeme v Brně, jedna skupina se hraje v Trnavě. Už máme schválený i rozpis (zde), který najdete na webu https://euro15.baseball.cz/. V úterý jsme měli s účastníky online konferenci, všichni počítají s účastí a vyčkáváme na vývoj situace ke konkrétním opatřením. Počítáme se žádostí o výjimku z nařízení a pro vstup do země u MZ ČR. Mistrovství Evropy určitě bude.

ME juniorů (5.-11.7.), ME U23 (24.-28.8.) a ME mužů (12.-19.9.)
Všechny tyto turnaje se hrají v Itálii. Italové jsou aktivní, komunikují, již jsme obdrželi informace k turnajím U18 a U23. Předběžný rozpis U18 zde, U23 zde. Pro akce zřídili speciální pořadatelský tým a zdá se, že se poučili z problematického ME kadetů 2019. Na druhou stranu toho letos pořádají hodně, také softbalové akce, a vše je ještě komplikovanější. Aktivně připravujeme naši účast na ME U18, které je z akcí v kalendáři první. Již jsme rezervovali ubytování, ale zatím dopředu nic neplatíme.

Champions Cup (13.-17.7.)
Turnaj se hraje v Ostravě a mají ho na starosti Arrows Ostrava, se kterými jsme v kontaktu. Z naší strany je vše zajištěné. Souboje nejlepších evropských klubů uvidíme v ČR poprvé v historii. 

C.E.B. Cup (13.-17.7.)
Turnaje ve Francii se mají zúčastnit Draci Brno (v Newsletteru jsme je omylem poslali do Belgie). Komunikace z Francie ale neexistuje a ani Drakům ani nám se nepodařilo zjistit žádné informace. 

Pro turnaje CEB platí pravidlo, že každý turnaj musí být upřesněn nejpozději 45 dní dopředu. Předpokládá se, že si v této lhůtě účastníci zajistí vše potřebné. Je to reálné a v současné situaci realistické.

Pražský baseballový týden (23.-26.6.)
Již 40. ročník PBT se uskuteční podle plánu. V TOP skupině se můžete těšit na reprezentace ČR, Španělska, Ruska a tým International Stars. V případě Španělska pokračujeme ve spolupráci navázané na Tenerife. Rusko obhajuje titul, International Stars chtějí opět vyhrát a při pohledu na počet cizinců v ČR budou mít silný tým. Turnaje se zúčastní i naše repretýmy U23 a U18. Přihlášené máme a jednáme o potvrzení dalších reprezentací: Švédska, Chorvatska a Slovenska. Sledujte facebookové stránky turnaje zde.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací