Češi vyzvou na ME aktuální Mistry Evropy

Evženie Votinská, 03.03. 2021 Mužská Reprezentace

České baseballové reprezentanty čekají ve skupině D na ME 2021 v Itálii Nizozemsko, Švédsko a vítěz kvalifikační skupiny z Bratislavy.

Turnaj se od letošního roku nově hraje pro 16 týmů Evropy a koná se ve dnech 12.-19. září v italském regionu Piemonte. Losování šampionátu proběhlo v Turíně a sledovat ho bylo možné on-line. Týmy byly rozděleny do 4 košů podle výsledků posledního ME, kde skončilo Česko na 5. místě. Společně s ním byli ve druhém koši Německo, Belgie a Francie. Z týmů, které skončily na minulém ME na prvních čtyřech příčkách, a byly společně v první koši, byli čeští reprezentanti vylosováni k úřadujícím Mistrům Evropy Nizozemsku, ze třetího koše bylo do skupiny D nalosováno Švédsko a ze čtvrtého pak vítěz kvalifikační skupiny v Bratislavě. V té se o jedno postupové místo utkají Slovensko, Finsko, Irsko a Maďarsko.

Češi tak potkají ve skupině stejné týmy na ME v Německu. Nizozemsko dokázali jako jediní na turnaji porazit, vyhráli rovněž nad Švédskem. Uvidíme, kdo ze čtveřice dalších zemí pak tuto skupinu doplní. Kvalifikační turnaje jsou naplánovány na přelom června a července.

„Na utkání s Holandskem se těším, naposledy jsme s nimi uspěli a bude to opět velká výzva. Od Švédska nikdy nevím, co očekávat, jejich tým se hodně mění. Ale budeme připraveni a půjdeme vyhrát,“ řekl po losu head coach české reprezentace Michael Griffin.

 

 

Spokojen s losem byl i Jakub Hajtmar: "Na Holandsko se těším, to jsou vždy výborné zápasy. Tým patří k nejlepším v Evropě."

Kapitána týmu Jakuba Malíka nepřekvapil los k aktuálním Mistrům Evropy a netajil se medailovými ambicemi svého týmu: "Jsme schopni vyhrát každý zápas a porazit kteréhokoli soupeře."

Skupina A: Itálie, Belgie, Rakousko, vítěz kvalifikace Utena (Litva, Řecko, Polsko, Rumunsko, Gruzie)
Skupina B: Španělsko, Německo, Chorvatsko, vítěz kvalifikace Bělehrad (Ukrajina, Srbsko, Bulharsko, Estonsko, Norsko)
Skupina C: Izrael, Francie, Velká Británie, vítěz kvalifikace Moskva (Rusko, Švýcarsko, Bělorusko, Slovinsko, Turecko)
Skupina D: Nizozemsko, Česko, Švédsko, vítěz kvalifikace Bratislava (Slovensko, Irsko, Finsko, Maďarsko)

Česko hraje na ME skupiny A od roku 1997, nejlépe skončilo na 4. místě na domácím šampionátu v roce 2014. Na posledních dvou turnajích obsadilo 5. příčku. 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací