Mimořádné opatření, sportování na venkovních sportovištích - aktualizováno

Petr Ditrich, 08.04. 2020 Aktuality

AKTUALIZACE 9.4. 12:00
Národní sportovní agentura vydala dne 8.4.2020 výkladové stanovisko k současným opatřením, stanovené Vládou ČR.  

Pro nás je nejdůležitější výklad k přítomnosti více dvoučlenných skupin na venkovním hřišti. Důležitý je odstup 2 metry mezi dvojicemi. 

  • Přítomnost více dvoučlenných skupin, s výjimkou členů domácnosti, na venkovním sportovišti, v parku, v přírodě a na jiném veřejně přístupném místě

Zkrácené znění výkladu od Národní sportovní agentury:
Mimořádné opatření lze vykládat tak, že se na venkovním sportovišti, v parku, v přírodě a na jiném veřejně přístupném místě může pohybovat více dvoučlenných skupin (případně vícečlenných tvořených členy domácnosti) za podmínky, že jsou odděleny od jiných osob fyzickou překážkou (např. stěna nebo plot) nebo vzdáleností nejméně 2 metry, popřípadě při sportování od jiných osob zachovávají odstup nejméně 2 metry.

Kompletní znění je zde: http://www.agenturasport.cz/2020/04/08/vykladove-stanovisko-narodni-sportovni-agentury-k-mimoradnym-opatrenim-ministerstva-zdravotnictvi/.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vláda v neděli večer rozhodla o zmírnění opatření. Toto zmírnění se vztahuje i na nás a z přehršle článků a výkladů si dovoluji vybrat stanovisko ČUS, které je ZDE.

V článku dole si ho dovoluji zkrátit. Osobně se domnívám, že je jisté, že venkovní sportoviště je možné otevřít včetně WC. Podmínky počtů sportovců a organizace aktivit na hřišti jistě projdou upřesněním, každopádně si troufám tvrdit, že při velikosti našich areálů a specifických prostor (tunel, bullpen, hřiště pro mládež,…) vyhovuje náš sport nařízením a logice mimořádných opatření.
Ohledně reprezentace čekáme na výkladové stanovisko Agentury.

Dalším očekávaným zmírněním bude povolení menších skupin, hovoří se o 10 – 30 členech. To by byl rozhodující krok. 

AKTUALIZOVANÉ MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ VLÁDY ČR 
(kráceno z kompletní zprávy ČUS zde)
Na jednání v neděli 6. dubna 2020 Vláda ČR v rámci preventivních kroků proti šíření koronaviru přijala usnesení č. 395, jehož součástí je mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, kterým se mimo jiné upravují výjimky zákazu volného pohybu osob v ČR.

Nové opatření MZDR je účinné ode dne 7. dubna 2020. Z přijatého usnesení vlády 6. dubna vyplývá, že při současném splnění dalších podmínek, je umožněno sportování na venkovních sportovištích. Přes četné mediální výstupy je nutné vycházet z právního posouzení dikce mimořádného opatření MZDR.  Nelze  automaticky dovozovat, že na venkovních sportovištích je možné začít sportovat téměř bez omezení. Důležité jsou pojmy venkovní sportoviště a skupina sportujících osob, které svádějí k volnějšímu výkladu, než opatření MZDR ve skutečnosti nastavuje. ČUS zveřejňuje právní stanovisko k aktuálnímu opatření MZDR. Prosíme všechny k respektování pravidel a k ohleduplnosti, i směrem ke správcům a provozovatelům sportovišť.

Ve vztahu k profesionálním sportovcům, jejich právům a povinnostem, členům sportovní reprezentace v jednotlivých sportovních odvětvích, se doporučuje vyčkat aktuálního výkladového stanoviska Národní sportovní agenturyVýkladové stanovisko Národní sportovní agentury k opatřením platným do 6. 4. 2020 zde.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací