Formát baseballového turnaje na OH

Petr Ditrich, 20.07. 2018 Mužská Reprezentace

Pořadatelé OH v Tokiu zveřejnili program baseballového turnaje.

Odehraje se od 29/7 do 8/8. První zápas se uskuteční ve Fukušimě postižené katastrofou, což je stále v Japonsku velké téma. Poslední zápas je naplánován až na konec OH her. Celkem bude na programu 16 zápasů. Pořadatelům se podařilo vymyslet atraktivní systém.

Nejprve se odehraje 6 zápasů ve dvou skupinách a pak se bude pokračovat vyřazovací částí. Ale i na pořadí ve skupině záleží a to hodně. Vyřazovací systém je kombinací KO systému a na dvě porážky. V baseballu se jedná o premiéru. První opustí turnaj tým který bude třetí ve skupině a prohraje vzájemný zápas, celkem si zahraje 3 zápasy.


Připomeňme, že účast má jistou Japonsko jako pořadatel. Pro nás vede cesta přes Evropsko – Africkou kvalifikaci. Z ní přímo postoupí jeden tým a zúčastní se jí 5 týmů z ME 2019 a vítěz africké kvalifikace. Ještě druhý tým bude mít šanci v celesvětové kvalifikaci.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací