Cesta kadetů ME 2017 - den #6

Jan Felkl, 21.07. 2017 Reprezentace do 15 let

Národní tým U15 je v rakouském Wieneru Neustadtu, kde bude bojovat o co nejlepší umístění mezi evropskou elitou. Po několika letech se v této kategorii potkají národní výběry baseballových velmocí Holandska a Itálie, dále Německa, Španělska, Francie a Ruska. Po dlouhé době tedy uvidíme, jak na tom doopravdy jsme.

Poslední den základní části celého ME začal ranním zápasem Francie proti Španělsku. Už před turnajem jsme dostali zprávy od Filipa Procházky, který hrál finále Intermediate v Praze právě s francouzský výběrem, že je zde spousta kluků, kteří jsou úžasní atleti s obrovským baseballovým potenciálem. A vůbec se nemýlil. Francie se blýskla hned první den, kdy porazila Itálii a dnes svoje dílo dokonala, když porazila ráno Španělsko 4:2. Postoupila tedy do semifinále. Ve 14 hodin jsme nastoupili jako hosté my proti Holandsku. Házel na nás stejný nadhazovač jako v Třebíči, proti kterému jsme za 3 směny 4krát skórovali. Bohužel naši první 2 nadhazovači rozdali za 2,33 směny 9 met zdarma (další 4 ani jedinou) a rázem jsme prohrávali 4:7. Na druhého nadhazovače Holanďanů jsme už bohužel nenašli recept a zápas skončil 6:11 v náš neprospěch, i když jsme vyhráli na hity 9:6. Obecně vzato, když zde proti sobě nastoupí týmy na podobné úrovni, vždy prohrává ten s nižším procentem hozených strikeů.

Od 18 hodin šli Italové na Německo. Kdyby vyhrál Ital, šel by z druhého místa do semifinále za Francií. Vyhrálo ale Německo 9:5 protože Itálii dle našeho názoru nezaházeli nadhazovači a udělali víc chyb v poli. Obecně ani z lavičky nešla ani hláska oproti Němcům, kteří jsou zde s trenérem žákovské reprezentace 2016 Goergem Bullem, který doopravdy ví, co dělá. Ironie osudu je to, že Italové přijeli první den k hotelu, uviděli buňky a pokoje bez oken a jeli se ubytovat jinam. Vyhrálo tedy Německo, které porazilo Francii a prohrálo jen se Španělskem. Je první ve skupině a tím pádem hraje s námi zítra od 10 hodin semifinále. Po nás hraje Holandsko s Francií o postup do finále.

Zítra hrajeme pro Ondru Chlubnu, Kryštofa Hasala a Raya Whiteheada, kteří zde s námi kvůli zraněním nejsou. Držte nám palce, 10:00 game time.

Za realizační tým NT U15

Honza Felkl

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací