Závěrečný předsezónní trénink reprezentace U12

Marián Krásny, 15.03. 2024 Reprezentace do 12 let

Počátkem března se uskutečnil poslední „indoor“ trénink reprezentace do dvanácti let. Příjemné jarní počasí tentokrát umožnilo rozběhání a první část tréninku na venkovní travnaté ploše. Všech 20 přítomných hráčů tak prošlo outfieldovými drily, zbylí dva zvaní se ze zdravotních důvodů tréninku nezúčastnili. Poté se hráči rozdělili do několika skupin a následoval intenzivní čtyřhodinový baseballový trénink již ve vnitřních prostorách areálu Hroch.  

V nejmladší reprezentační kategorii lze pozorovat každý měsíc posun, a to jak směrem kupředu, tak v některých případech bohužel i stagnace, a ne se všemi výkony tak můžeme být spokojeni. V přístupu a tréninku máme ještě pořád rezervy, což platí i u zvaných na další akce. 

Pozitivním výstupem ze zimní části je širší sestava hráčů, ze které lze vybírat a dá se tak předpokládat fluktuace v týmu v závislosti na snaze, přístupu i aktuální formě jednotlivých hráčů. To je zároveň příležitostí pro hráče, kteří v současné době v týmu nejsou. Je o co usilovat.  

Celkově lze zhodnotit akci jako povedenou, odhalila vzestupnou tendenci týmu i další prostor pro zlepšení. Poděkování pak patří Romanu Šnajderovi za pomoc.   

V současné době máme 6 nadhazovačů schopných házet přes 95 km/h a dalších 6 přes 90 km/h, což je dobrý rychlostní průměr, nicméně pořád z hlediska top rychlostí poměrně zaostává od nejrychlejších Evropanů, co se týče světa tam je to ještě o poznání dále. 

 

Známe naše možnosti, avšak bude na samotných hráčích, aby jejich motivací bylo více než se dostat do reprezentačního týmu. Hledáme hráče s motivací a snahou být v Evropě nejlepší. 

Dva reprezentační trenéři se zúčastnili v mminulém týdnu turnaje Catalunia baseball week v Barceloně a pozorovali nejen některé potenciální hráče českého reprezentačního výběru, ale i možné soupeře pro mistrovství Evropy. Zejména Německá akademie ukázala, jak hodně záleží na drilování a množství odtrénovaných hodin. Přístup na pálce každého hráče útočit a ne jenom se bránit byl rozhodujícím faktorem a české týmy tomu nedokázaly zatím konkurovat i přes množství potenciálních reprezentantů ve svých řadách.  

Je dobré si tyto rozdíly uvědomit, alespoň můžeme všichni společně pracovat na tom, abychom na ME byli co nejvíce konkurenceschopní. 

 

Další skvělou prověrkou odtrénovaných hodin bude jarní turnaj U13 v Praze na Eagles konající se 12. - 14. 4. 2024 již s tradiční účastí Reprezentace U12.  

 

Pozvaní hráči: 

Balog Mikuláš  Nuclears Třebíč 

Bárta Mikuláš  Technika Brno 

Benda David  Eagles Praha 

Foret Tobias  Hroši Brno 

Karpíšek Robin  Nuclears Třebíč 

Kliner Dominik  Nuclears Třebíč 

Kotouček Kryštof  Tempo Praha 

Lichem Matthias  Hurricanes Vienna 

Malý Dominik  Hroši Brno 

Mašek Štěpán  Ježci Jihlava 

Pavliš Adam  Olympia Blansko 

Salabová Adriana  Sokol Hluboká 

Svoboda Teodor  Hroši Brno 

Švec Štěpán  Ježci Jihlava 

Švehla Marek  Draci Brno 

Vailand Robert  Draci Brno 

Vydra Teodor  Rytíři Trutnov 

 

 

Tato soupiska není konečná. Hráči neuvedení mezi zvanými tak budou i nadále bedlivě pozorováni s šancí vybojovat si místo na finální soupisce.  

 

Realizační tým Reprezentace ČR U12 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací