Výhru na WBC slaví Japonsko

Evženie Votinská, 22.03. 2023 Aktuality

Potřetí v historii turnaje World Baseball Classic slaví celkový triumf Japonsko. Ve vyrovnaném souboji prvního a třetího týmu podle žebříčku WBSC porazilo Spojené státy 3:2.

Japonsko, které v turnaji ani jednou neprohrálo, sice prohrávalo v polovině druhé směny po homerunu Trea Turnera, ale hned v dohrávce dokázalo vývoj skóre otočit ve svůj prospěch. Míč za plot se podařilo poslat hrdinovi semifinále Munetaku Murakami a pro bod doběhl také Okamato. Ten pak přidal třetí japonský bod svým homerunem v dohrávce 4.směny. Obhájci prvenství snížili po homerunu Kyla Schwarbera v 8.inningu, kdy za plotem skončil po pěti dlouhých foul balech až 10. nadhoz Yu Darvishe.

Do poslední směny nastoupil za Japonsko na kopec hvězdný Shohei Ohtani, který sice pustil na metu McNeila, ale následná double play obrany po odpalu Bettse dostala japonský tým pouze jeden out od vítězství v turnaji. Třetím pálkařem USA byl kapitán týmu a také spoluhráč a kamarád Ohtaniho z LA Angles, Mike Trout. Vítězem v tomto empickém souboji byl nakonec po prošvihnutém strike outu Shohei Ohtani, jenž byl nakonec vyhlášen MVP celého turnaje. Japonsko vyhrálo všechna utkání na turnaji a k titulu olympijských šampionů přidalo další cenny titul.

Spojené státy tak končí poprvé v historii turnaje na 2.místě, jako třetí bylo vyhlášeno Mexiko, pro něž je to také první umístění mezi nejlepšími v historii, čtvrtá zůstala Kuba.

Mexiko přitom nebylo daleko ani od účasti ve finále, právě na úkor Japonska. Ještě v polovině deváté směny vedli mexiští hráči 5:4, ale japonští pálkaři předvedli skvostný závěr zápasu - double Ohtaniho, meta zdarma Yoshidy a dvoumetový odpal Murakamiho, poslali do finále Japonsko.

To Spojené státy měly, po nervydrásajícím čtvrtfinále s Venezuelou, kdy otáčely průběh zápasu čtyřmi body v 8.inningu, v semifinále s Kubou daleko méně práce a vyhráli jasně 14:2.

Stránky turnaje zde

Další ročník World Baseball Classic se bude hrát v roce 2026 a nás těší, že u toho bude také český baseball. Fotografie ze zápasů českých hráčů v Tokiu najdete v naší fotobance

 

 

 

 

 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací