Výběry do reprezentace U12 - III. kolo

Jan Žlábek, 15.03. 2023 Reprezentace do 12 let

O víkendu 11. – 12. března proběhlo třetí kolo výběrů do žákovské reprezentace. Sešli jsme se v sobotu ráno v hale na Tempu. 

Sobotní dopoledne byli hráči rozdělení na dvě skupiny. Jedna skupina absolvovala pálkařské drily v klecích – různá stanoviště na stativech + front toss. Druhá se pak věnovala sbírání míčů a práci na pohybu na míč.

Dalším bodem programu bylo sledování zápasu mužského národního týmu proti Japonsku na WBC :)  Během sledování výborného výkonu našeho týmu, kdy jsme každý zdařilý odpal, doběh, obrannou akci či famózní strike-out Ondráše Satorii proti Ohtanimu odměnili bouřlivým potleskem, jsme zvládli i oběd.

Po obědě nás čekaly dva bloky, ve kterých jsme využili technické vymoženosti, které používá i mužský národní tým. Pálkaři si zapálili na HitTrax a pro nadhazovače jsme použili Rapsodo. HitTrax jsme použili hlavně proto, aby pálkaři měli, i při pálení v kleci, pojem o tom, kam jejich odpaly míří na hřišti. Od systému Rapsodo jsme si slibovali, že nám, mimo rychlosti nadhozu, kterou si umíme změřit radarem, ukáže i spin hozeného míče. Bohužel toto se nám úplně nepovedlo. Systém zřejmě nedokáže správně pracovat na míč nadhozený z kratší vzdálenosti.

Následně si hráči zaběhli „oblíbený“ beep-test. Stále se ukazuje, že kondice hráčů není na úrovni, kde bychom si ji představovali. Turnaj na Taiwanu je velice náročný a hráči na sobě musí zapracovat ještě více. Po beep-testu a večeři jsme se přesunuli do tělocvičny blízké školy, kde jsme měli zajištěné spaní. Po zabydlení jsme s hráči ještě, po skupinách, prošli nadhazovací shadow-drilly, rychle jsme si prošli cut-offy a chvíli se věnovali base-runningu. Na závěr jsme si, na odlehčení, zahráli BaseBall5 pod vedením zkušeného trenéra Tomáše Zachovala :).

V neděli ráno jsme pokračovali tam, kde jsme skončili. Zopakovali jsme si bull-peny pro nadhazovače, abychom zjistili, jak jsou na tom s rychlostí a kontrolou následující den po zátěži. Dále jsme pracovali na zpracování míčů, rozehrávání double-play a pálili v tunelu.

Po obědě jsme hráče opět rozdělili na dvě skupiny, které se vystřídali v hale a venku na hřišti. Počasí nám naštěstí přálo a mohli jsme si vyzkoušet, jak hráči zvládají chytání míčů v zadním poli. Druhá skupina v hale absolvovala posilovací a mobilizační cvičení, které by měli hráči dělat pravidelně. Po prostřídání obou skupin jsme si ještě jednou zopakovali něco málo z base-runningu.

Z tohoto soustředění jsme vybrali 28 hráčů, kteří se zúčastní Jarního turnaje na Eagles, po které vybereme finálních 18, kteří absolvují zbytek přípravy.

Jako první nás čeká soustředění v Třebíči (5.-7.5.), dále MLB camp v Brně (22.-26.5.) a výjezd do Paderbornu na soustředění s německou reprezentací (2.-4.6.). Dále ještě proběhne soustředění na konci června (během PBT) a krátké soustředění těsně před odjezdem na ME do Francie.

Za realizační tým CZE U12
Jan Žlábek

jméno tým
Beran Mikuláš Eagels Praha
Cacek Adam Hippos Brno
Čermák Lukáš Sokol Hluboká
Černecký Jan Eagels Praha
Edmár Tadeáš Hroši Brno
Fišer František Technika Brno
Foret Tobias Hroši Brno
Horák Daniel Eagels Praha
Hromádka Adam Ježci Jihlava
Klimeš Tadeáš Olympia Blansko
Kotouček Kryštof Tempo Praha
Krátký Ondřej Třebíč Nuclears
Kupský Adam Hroši Brno
Major Max Draci Brno
Malý Dominik Hroši Brno
Míka Robin Kotlářka Praha
Nesňal Aaron Draci Brno
Panáček Jan Eagels Praha
Poláček Ondřej Rytíři Trutnov
Polakovič Martin Technika Brno
Röschl Jakub Eagels Praha
Sionko Šimon Arrows Ostrava
Šidlo Jan Tempo Praha
Šlenc Oliver Eagels Praha
Štěpánek Domink Olympia Blansko
Vailand Robert Draci / Bulls 
Váňa Jakub Sokol Hluboká
Vrba Lukáš Sabat Praha
Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací