Korea byla nad naše síly

Evženie Votinská, 12.03. 2023 Mužská Reprezentace

Ve třetím zápase na WBC narazil český tým na v začátku soustředěný korejský tým, který po dvou porážkách potřeboval nutně zvítězit. Češi nezačali dobře, ale v průběhu utkání se jim podařilo vrátit do zápasu, získat body, zabránit vysoké porážce a korejský tým znervóznit. Se čtvrtým týmem světa prohráli 3:7, ale i v tomto utkání předvedli několik skvělých obranných zákroků a tvrdých odpalů.

Do sestavy se vrátil jako suplující pálkař Petr Zýma a Eric Sogard na 2. metu, startujícím nadhazovačem byl Lukáš Ercoli.

Česko poprvé na turnaji nezískalo v prvním útoku bod, jediným, kdo dokázal nadhoz Se Woong Parka kontaktovat do pole byl Eric Sogard, ale i jeho pokus skončil autem. Naopak míčky z ruky Ercoliho korejským pálkařům nadmíru vyhovovaly. Soupeř dokázal za sebe složit sérii hitů a hned v první směně se ujal vedení 5:0. To startér Koreje se s českými pálkaři nepáral, pokračoval ve skvělých výkonech a ve 2.inningu zatížil české pálkaře dalšími třemi strike outy. Lukáše Ercoliho naopak přivítal v dohrávce 2.směny homerun Ha-Seong Kima. Další dva hity z korejských pálek pak donutily Pavla Chadima ke střídání nadhozu. Na kopec se postavil Jeff Barto a s pomocí double play směnu ukončil.

Ve třetí směně se na mety nepodívali čeští ale ani korejští hráči, avšak Čechům se již dařilo míčky kontaktovat a dostávat do pole. Barto ve spolupráci s obranou zvládli bez problémů i dohrávku této směny a definitivně tak zastavili přísun bodů na korejské straně. Stejný obrázek přinesl také 4. inning. V pátém pak přišel první hit českého týmu v utkání z pálky Martina Červenky. Byl to jeho první dobrý odpal v turnaji, ale jeho spoluhráči zatím tuto šanci nevyužili. Barto pokračoval v dobrém výkonu na kopci a ani 6.směna tak změnu skóre nepřinesla.

Češi se ale nevzdávali a v 7. hře se konečně dočkali. Hit Zýmy, následoval hit Chlupa, Červenkův odpal byl chycen ze vzduchu, ale pak přišel double Matěje Menšíka, a první dva české body. V dohrávce se pak trefil podruhé za plot Ha-Seong Kim, s dalšími pokusy už si obrana poradila. Po 7 směnách tak by stav utkání 2:7.

Další bod přidal český tým v následující hře, kdy odpálili hity Smola a Vojtěch Menšík, metu zdarma vybojoval Chlup a Češi tak měli rázem plné mety. Ke třetímu bodu jim pomohl nepřesný nadhoz Kima. Martin Červenka byl poté bohužel strike out. Do dohrávky nastoupil na český nadhoz Jan Novák a byť se hned první pálkař dostal po hitu na metu, následná double play a vysoký odpal chycený Menšíkem na spojce znamenali konec směny. Do hry se dostali také Jakub Kubica a Jakub Grepl, Marek Krejčiřík opět plnil roli pinch runnera.

Poslední pálka se českým hráčům úplně nevydařila. S nadhozy Yongchan Leeho, již šestého korejského nadhazovače, se nedokázali popasovat, a další body nepřidali.

S výsledkem a předvedenou hrou, zejména po nepříjemném začátku, ale mohou být hráči i trenér Chadim spokojeni. V pondělí je čeká poslední utkání skupiny s Austrálií. Hraje se opět od 4:00 hod. 

Fotogalerie z utkání zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací