Ohlasy po zápase s Japonskem

Evženie Votinská, 11.03. 2023 Mužská Reprezentace

I přes porážku s domácím týmem 2:10 byl jak manažer Pavel Chadim, tak hráči s předvedenou hrou spokojeni.

Nejvíce uznání pak získal startující nadhazovač Ondřej Satoria. Jeho changeup, kterému přezdívá "dělník" totiž dělal v začátku zápasu japonským pálkařům velké problémy. Podobně jako třeba mexickým hráčům na MS U23 v roce 2021. "Moment, kdy poslal do dugoutu přímo z domácí mety slavného pálkaře Shoei Ohtaniho, nejlepšího hráče světa, ten byl spektakulární,“ upozornil manažer Pavel Chadim na situaci ve třetí směně, kdy český tým vedl 1:0. „Myslím, že s tím už se dá trošku baseballově umřít. Ondra si ten balon může nechat pro vnoučata. To byl nezapomenutelný zážitek,“ přiznal. Startér Japonska Roki Sasaki naopak udivoval rychlostí svých nadhozů. Marek Chlup ale dokázal hned v první směně trefit míč, který na něj letěl přes 160 kilometrů v hodině. „To jsou strašná čísla, neuvěřitelné. A když potom Martin Červenka stáhl první bod a vedli jsme, na tyhle momenty budu rád vzpomínat,“ vypíchl další velký zážitek Chadim. “Myslím si, že tady máme klidně pět kluků, co by mohli hrát Major League Baseball,“ prohlásil sebevědomě. „Když člověk prohraje, brání se ten zápas zařadit mezi největší v kariéře. Ale asi tam patří,“ uvedl.

Výborný začátek a zisk bodu hned v první směně pomohl i Ondrovi: "Dodalo mi to více sebevědomí, když kluci dali bod. Uklidnilo mě to a snažil jsem se udělat všechno pro to, abych vedení udržel." Nadhazovač ostravských Arrows vydržel na kopci tři směny a kromě Ohtaniho vyoutoval další tři skvělé japonské pálkaře. „Byl to nesilnější zážitek, co jsem kdy měl. Vždycky jsem si chtěl hodit tady proti samurajům v Tokyo Domu, vyšlo to skvěle. Takže jsem plný emocí, nadšený,“ povídal po zápase. 

Svého spoluhráče chválil i Daniel Vavruša, který vystřídal v 5.směně Martin Červenku: "Satka je démon. Myslím, že o něm budou mít noční můry..."

"Udrželi jsme svou čest. První tři inningy jsme vedli a japonským fanouškům ukázali co umíme," říkal po utkání kapitán Petr Zýma. "Je to extratřída a my jsme myslím odvedli maximum možného jak na pálce, tak na nadhozu. I publikum bylo chvilku zaražené jak jsme v začátku zápasu drželi japonskou pálku na uzdě," chválil svůj tým hráč pražských Eagles.

Utkání před vyprodaným Tokyo Domem si užíval také hrdina zápasu s Čínou Martin Mužík: "Atmosféra byla úžasná, zpívali, řvali, velký randál to byl. Neslyšel jsem Kubu Hajtmara, který byl deset metrů ode mne..." Na atmosféru a hlasité japonské fanoušky chystal trenér Pavel Chadim své hráče už před turnajem, když jim pouštěl řev fanoušků z reproduktorů, který stáhl z internetu: „Byly to dneska fantastické pocity na ploše, ale když jsem tady byl jako divák před 17 lety, tak to se mnou hrklo více, ale asi proto, že jsem byl mladší. A možná i díky tomu jsme na to dnes byli připravení.“ 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací