INSTRUCTION CAMP TENERIFE

Pavel Chadim, 23.11. 2022 Mužská Reprezentace

Jak již název soustředění napovídá, v první polovině listopadu absolvoval český národní tým instruktážní kemp. Zaměřen byl především na hráče mladší 25let, ale i hráče, které jsme ještě před podáním finálního rosteru na World Baseball Classic chtěli vidět na hřišti. Polovinu hráčů nyní z Tenerife uvidí fanoušci s největší pravděpodobností i v Tokiu.

Díky spolupráci se španělskou stranou se podařilo sehnat soupeře přesně na úrovni, kterou jsme s mladým týmem a v tomto období potřebovali. Kromě dvou posledních směn závěrečného zápasu jsme byli s úrovní nadhazovačů soupeřů velmi spokojeni. Zvláště Švédové přivezli to nejlepší ze své ligy, doplněné ještě o právě propuštěného hráče z AA MiLB systému Duplantise. Shodou okolností bratra jedné z největších současných sportovních ikon Švédska, mistra světa ve skoku o tyči. I díky němu o našich vzájemných zápasech psala i švédská média.

Všechny tři zápasy měly svou úroveň a hodnotu.  Mladí nadhazovači (sedm z našich 10nadhazovačů věkem pod 20 let) viděli, že i na mezinárodní mužské úrovni platí stejná pravidla jako v naší Extralize. Velkou šanci být úspěšní mají ti, kteří dokáží házet dva druhy nadhozů na spodní hranu strikezóny.  A samozřejmě, kdo dokáže mít pod kontrolou více nadhozů či házet fasty přes 135 km/hodinu, tak ten má šanci nejen větší, ale dokáže se dostat i z nepříjemných situací.

Polaři se museli vyrovnat s umělým povrchem, ale vzhledem k tomu, že v Tokyo Domu také nebude přírodní tráva, tak si lepší přípravu ani nemohli přát. Chyb bylo více, ale bez chyb se hráči nezlepší. Všichni bezchybní dříve dělali chyby.  V minisoutěži v QAB (quality at bat), tedy kvalitní stav na pálce pro tým, byli nejúspěšnější Ryan Johnson, Jakub Grepl, Milan Prokop, Marek Chlup a Dan Ondroušek. Za zmínku stojí i 6 homerunů, odpálených Chlupem, Prokopem (2), Johnsonem (2) a nováčkem Šimonem Blažkem.

Zajímavostí pro fajnšmekry bylo vyzkoušení si tzv. Ohtaniho pravidla pro suplujícího pálkaře, kterého si všiml i místní hlasatel a všem divákům situaci připomněl.  Všechny čtyři zápasy se nám podařilo dovézt do vítězného konce, ale všechny byly vyrovnané a ve třech jsme dokonce otáčeli v druhé polovině zápasu.

Celkově česká reprezentace letos odehrála 23 mezinárodních utkání, 15 vítězných, 2 remízová z jarního Spring trainingu a ze šesti odešla poražena (z toho 4x s národním týmem Španělska).

Velké výzvy nás čekají během příštího roku. Budeme se snažit nezklamat fanoušky v Tokiu a v září se pokusit splnit sen mnoha baseballových generací. Děkujeme všem za letošní podporu, zvláště skupině Ultras našeho Fan clubu.       

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací