5. ročník Programu PRO proběhl v Nymburce

nbp, 08.11. 2022 Aktuality

Je za námi pátý ročník Programu Pro, který se konal 4.-5.11.2022 v Nymburku. Na soustředění bylo nominováno 28 hráčů a nominace probíhala v rámci daných ročníků. Ročníky 2007 a  2008 byly vybírány na základě výběrů, které se konaly v Praze a Brně (více zde). Ročníky 2009 a 2010 nominovali hlavní trenéři reprezentací U12 a U15.

Hlavní náplní soustředění byl házecí program, který od minulého roku zůstává stejný (video zde):
1) front drill
2) wrong foot
3) roll in
4) drop step
5) step back
6) step behind

První den bylo nejdříve na programu rozběhání a rozcvičení, které vedla zkušená fyzioterapeutka Iva Whitten. Pak následoval program v basketballové hale vedený Tomášem Duffkem a Ondřejem Furkem. Hráči si také vyzkoušeli posilovací program s medicinbaly připravený od medicinbalového guru Radima Jebavého. Poté následoval házecí program, který si kluci velmi dobře pamatovali z předchozích ročníků Programu PRO. Catcherové měli trénink se Šimonem Drápelou a pracovali na chytací abecedě. Nadhazovači pod taktovkou Tomáše Duffka a Ondřeje Furka pracovali na nadhazovacím pohybu a drilly s ním spojenými.

Odpoledne se hráči rozdělili na 2 skupiny. Iva Whitten si vzala kluky do posilovny, kde se kluci učili základy DNS (zpevnění středu těla), catcherové pracovali na catcherovské abecedě a poté chytali bullpeny nadhazovačům. Bullpeny byly formou flat ground, takže bez kopce. Soustředili jsme se hlavně na správnou mechaniku hodu. Oproti minulým ročníkům jsme na soustředění nepoužívali radar na měření rychlosti. Po večeři trenéři konzultovali s hráči jejich natočená videa z bullpenů. Chybět nemohl ani tradiční večerní bazén, kde se kluci vyplavali a zahráli si různé hry.

Druhý den začal dynamickou rozcvičkou a pak následovaly fyzické testy. Testovali jsme skok z místa, běh 5 – 10 – 5 , hod medicinbalem do dálky a na rychlost, sílu stisku, sprint, shyby, mabs kopy. Po testech jsme si zopakovali házecí program, drilly s medicinbalem a poslední půl hodina soustředění byla pod vedením Ivy Whitten zaměřena na kompenzaci a protažení celého těla.

Děkujeme všem hráčům i trenérům za účast a předvedené výkony.

Nadcházející akcí NBP pro nadhazovače a zadáky bude Czech talent, který je určen pro 50 hráčů (více v článku zde). Akce proběhne 2. – 4.12.2022 opět v Nymburku.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací