Extraliga U18 postoupila do nadstavby

Ján Jabrocký, 02.07. 2022 Aktuality

S koncem června skončila základní část baseballové Extraligy hráčů do osmnácti let. Ta určila osm týmů postupujících do Nadstavby.

Ve skupině Čechy se na prvním místě umístili baseballisté Eagles Praha, kteří ze dvanácti utkání prohráli pouze jednou. Jediným týmem, který dokázal Eagles v základní části porazit byli hráči dalšího pražského celku Kotlářka Praha. Ti ale jednou podlehli také SaBaTu a proto skončili na druhém místě. Na třetím místě skončilo Tempo a čtveřici postupujících do Nadstavby doplní jediný mimopražský tým Sokol Hluboká.

Eagles ve svém středu mají také nejlepšího nadhazovače a pálkaře základní části. Albert Pražák, jenž také pravidelně naskakuje v mužské Extralize, měl jako jediný nadhazovač ERA 0.00 (min. 10 IP.). Michal Antoň se podělil s Davidem Křečkem o první místo v pálkařském průměru, když oba měli shodně průměr .471.

Ve skupině Morava se dlouho drželi na prvním místě baseballisté Klasiku Frýdek-Místek, kteří poprvé prohráli až ve svém osmém utkání v sezoně. Nakonec se frýdeckomístečtí museli spokojit se třetím místem, když jim nevyšel závěr základní části. Na prvních dvou místech se se stejnou bilancí 9 výher a 3 proher umístili brněnské týmy Draci a Hroši. O tom, že první skončili Draci rozhodla lepší bilance ze vzájemných zápasů. Postupovou čtyřku doplnili baseballisté Třebíče.

Také v moravské skupině najdeme ve statistice pálkařského průměru dva hráče. Se stejným průměrem .455 se na něm umístili Drak Hugo Pejchar a Hroch Michal Pokorný. Mezi nadhazovači měl nejlepší ERA (1.42) Tomáš Urbánek z týmu Draků.

V červenci čekají na každý tým tři zápasy Nadstavby (po jednom s každým soupeřem). Ty pak určí konečné pořadí na prvních čtyřech místech a postupující na Mistrovství ČR U18, kam se kvalifikují jen první dva celky každé skupiny. V srpnu se pak rozehrají semifinálové duely. Trojice týmů v každé skupině, které si postup do Nadstavby nevybojovala, odehraje po osmi utkáních, které určí konečné pořadí na 5. až 7. místě ve skupině.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací