Blansko hostilo turnaj Stříbrného Superpoháru

Radka Sitarová, 22.05. 2022 Aktuality

Další kvalifikační turnaj o postup na Super Cup se pro Region Jih konal na blanenském Strawberry fieldu.

Turnaje se zúčastnilo 7 týmů: domácí Olympia Blansko, Hroši Brno, Draci Brno, Hippos Brno, Ježci JIhlava, Technika Brno a Nuclears Třebíč. Hrálo se systémem každý s každým a za krásného slunečného počasí si tak děti užily pořádnou porci baseballu. 

V turnaji zvítězil bez porážky tým Draci Brno, druzí byli Třebíč Nuclears, kteří podlehli pouze Drakům těsně 6:7 a na třetím místě se v turnaji umístil tým Hrochů Brno, který prohrál těsně s Draky 4:5 a rozdílem s Nuclears 15:4.

Součástí Superpohárů jsou také oblíbené Masters, tedy dovednostní disciplíny, v nichž mohou týmy rovněž významně zabodovat, a které mohou hrát rozhodující roli nejen v postupových šancích, ale také v konečném pořadí na turnajích Superpohárů a SuperCupu. Součástí Masters jsou jednotlivé baseballové dovednostní disciplíny, kterým kraluje hod do dálky. Dále jednotlivci bojují v délce odpalu, běhu po metách a nedílnou součástí Masters je také souhra vnitřního pole na čas.

Pořadí v Masters víceméně kopírovalo pořadí v turnaji, nejlepší byli Draci, druzí tentokráte Cardion Hroši Brno a nejlepší trojici uzavřeli Třebíč Nuclears.

Z oblasti JIH tak postupuje vítězná trojice jmenovaných týmů a dále Technika Brno a Hippos Brno. Na turnaji na Hluboké (3.-5.6.2022) se tak přidají k postupujícím z dalších oblastí také zahraničním týmům z Maďarska, Rakouska, Slovenska, Anglie, Litvy a Španělska. 

Postupujícím týmům gratulujeme a všem dětem děkujeme za účast a předvedené výkony!

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací