First Cup se vrací v plné parádě

Ondřej Konvalinka, 21.05. 2022 Aktuality

Myšlenka opustit turnaj pro naše nejmenší kvůli Covidu nás vůbec nenapadla, ba právě naopak jsme ji chtěli zase posunout o kus dopředu!! Všichni víme, že díky Covidu se téměř vše zastavilo, ale jen na hřišti. Letos nás čeká malé jubileum - 5. ročník.  A na co všechno se nakonec můžete v letošním roce těšit?

Letošní ročník začne nejdříve stříbrnou kvalifikací, která se koná o víkendu 28.5 až 29.5. ve třech městech: KLADNO, JABLONEC a TŘEBÍČ.

Upřímně musím říct, že jsme trošku doufali ve větší počet přihlášených družstev do kvalifikačních turnajů, ale Covid s tím bohužel  trošku zamával a do turnaje se nakonec přihlásilo 17 týmů. Na druhou stranu nás těší zase velký zájem dobrovolníků z řad rodičů, trenérů a hráčů, kteří chtějí připravit nejen dětem, ale i všem fanouškům krásný baseballová svátek s vyvrcholením na Zlatém First CUpu v termínu od 24.6. až 26.6. na svém pevném místě: sportovním areálu U Hrocha, tedy na stadionu Hrochů Brno. Termín konání běží souběžně s další velmi významnou akcí - pražský baseballový týden. Oba dva turnaje patří mezi největí pořádané baseballové akce u nás v České republice.

První kola kvalifikačních turnajů se budou hrát i nadále ze stativu, ale na vrcholném poháru, již od čtvrtfinále, zavedeme čistě front toss baseball. 

I zde máme připravené novinky, ale o nich až po kvalifikaci :O) 

Do finálového turnaje plánujeme 16 týmů po 12 hráčích a podobně  jako před 3 lety bychom chtěli dávat všem účastníkům medaile na závěr - 8x 12 tedy 96 bronzových, 4x 12 tedy 48 stříbrných a 4x 12 tedy 48  zlatých medailí

K tomu bychom chtěli ještě přidat celkem 6 pohárů -  3 za turnaj a 3 za dovednostní soutěže Masters. 

Novinkou je 100 kartiček s fotografií bývalého domácího reprezentanta Michala Ondráčka, který je zároveň ambasadorem turnaje nejmenších. Michal byl mistr Evropy do 21 let a v Hroších odehrál nespočet baseballových zápasů. 

Dalším vylepšením je přednáška zdravovědy pro všechny trenéry a pro ty, kteří si chtějí osvěžit první pomoc. Přednášejícím je člen horské služby z Krkonoš Marek Tuček. Přednáška bude rozhodně pestrá a bohatá na "zážitky" z praxe...Věříme, že se nám podaří vše společně sladit a budete moct nasát další vědomosti..

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací