Postupující z První ligy do Nadstavby jsou jasní

Ivo Kučera, 18.05. 2022 Aktuality

Barážová postupová hádanka byla velmi rychle vyřešena hned v prvních zápasech jednotlivých sérií. Blesk dvakrát totálně zničil Klasiky, Olympia si veze dvě výhry ze Sabatu, Skokani přehráli Pelikány a v neděli v Blansku brala Kotlářka dvě jasné výhry s Hipposem. V baráži tedy uvidíme Jablonec, Kotlářku, Blansko a Olomouc, z Extraligy Hlubokou a Techniku. Dalo by se říct takřka klasické složení.

Blesk Jablonec – Klasik Frýdek Místek 18:2, 26:0
V Jablonci se v obou zápasech odehrálo dohromady pouze devět a půl směny. Jablonečtí pálkaři jsou velmi solidární a šetří svým kolegům na nadhazovacím kopci ruce a soupeře ničí drtivým útokem. Klasik vydržel jakžtakž vzdorovat pouze tři směny v prvním utkání (1:7), ve čtvrté dostal jedenáct bodů a bylo hotovo. Stejnou porci naložil Blesk soupeři hned v úvodní směně druhého utkání a nebylo o co hrát. Konečný výsledek 26:0 mluví za vše. Všichni domácí pálkaři si s chutí zapálili a nejvíce asi vyčnívala trojice Brenner, Roubíček a Lanz.

Sabat Praha – Olympia Blansko 2:16, 5:6
Blansko potřebovalo jednu výhru k definitivní jistotě baráže a tu získalo velmi brzo. Za Olympii otevřel skóre homerunem Kabeš a byl to jediný bod za první dvě směny. Ve třetí Olympia získala takřka jistotu. Dokázala stáhnout šest doběhů, domácí sice kontrovali dvěma body, ale po čtvrté směně bylo skóre 2:8 pro Olympii. Při kvalitě blanenského nadhozu pro Sabat obtížně řešitelná situace. Farkaš a následně Kostka už další body nepřipustili, naopak Blansko v závěru přitlačilo až na konečných 2:16. Druhé utkání bylo naopak dramatické až do konce. Sabat vedl po dvou směnách 1:2 a až v páté směně dokázala Olympia díky dvoubodovému homerunu Kabeše otočit na 3:2. V sedmé směně Sabat srovnal, ale v dohrávce Olympia třemi body odskočila. Ve velmi dramatické koncovce Sabat naplnil mety, dokázal snížit na rozdíl jediného bodu, ale kýženému vyrovnání dokázala blanenská obrana zabránit. Olympia dokázala odpálit čtyři homeruny (Kabeš 2, Klimeš, Pomazal), za Sabat odházel v dobré formě druhé utkání  Kryštof Kavan, když držel Sabat v zápase celých osm směn. Dalo by se říct, že v trhání rekordů pokračuje Kryštof Dupal, který po pořádné porci z minulého víkendu (179 nadhozů v Jablonci), odházel v prvním utkání rovněž osm směn a 113 nadhozy snížil svůj průměr v počtu nadhozů na jeden zápas v této sezoně na těžko uvěřitelných 136. Za mne naprosto šílené…

Skokani Olomouc – Pelikans Bučovice 18:1, 14:11
Skokani přivítali na Hané hráče Bučovic. K potvrzení postupové pozice potřebovali nutně vítězství. A jako jistotu nasadili do startu prvního zápasu Marko Vykoukala. Po druhé směně bylo utkání srovnané, když oba týmy získaly po jednom bodu. Ale to byla poslední vyrovnaná situace v zápase, protože poté už bylo na hřišti pouze jedno mužstvo, a to Skokani. Dvanáct doběhů ve třetí směně utkání de facto ukončilo. Rozklad Pelikánů domácí dokončili v páté směně, kdy za stavu 15:1 tříbodovým homerunem utkání uzavřel Jan Utěšený. Ve druhém utkání pokračovali Skokani v dobrém výkonu a dlouho to vypadalo na jasný zápas, když po čtvrté směně Skokani vedli 7:0 a po šesté 11:2. Skokani následně nahradili Charváta na kopci Mikem a to umožnilo Pelikánům zdramatizovat průběh zápasu. Dokázali šesti body snížit na 11:8 a vrátit se do zápasu. Osmá směna přinesla po třech bodech pro oba týmy a devátá už proběhla bez bodů. Přestože Pelikáni v zápase nastříleli 19 hitů oproti 14 olomouckým, kombinace 11 volných met a 5 chyb jim přinesla porážku a Olomouci druhé vítězství s jistotou účasti v baráži. Pálkaři Skokanů si vylepšili svoje průměry, nejvíce Pavel Schwarz, který se blýskl čtyřmi odpaly z pěti startů. U Pelikánů na tom byl nejlépe Lukáš Řehůřek (4 ze 6).

Hippos Brno – Kotlářka Praha 3:12, 3:14
V neděli již nastupovali Hippos v Blansku k zápasům s Kotlářkou s jistotou, že se letošní baráže nezúčastní. Kotlářka navíc minulý týden ukázala, že se jí na tamním hřišti pálkařsky daří. V první směně odskočila na tříbodový rozdíl a když si Hippos ve čtvrté připsali první bod, dokázali hosté okamžitě přidat další tři a držet si pěkný náskok. Bullpen hostů žádné drama nepřipouštěl a v pohodě hrající Kotlářka v poslední směně přidala šest bodů a zmařila domácím plán na případný útok v deváté směně. Ve stejném duchu pokračovalo i druhé utkání. Hippos sice dokázali v první směně jednou bodovat, ale Kotlářka v každé směně přidávala body a nepřipustila žádné drama a utkání bylo po sedmé směně ukončeno pro rozdíl. Kornacki, Papp a bratři Komorousové táhli Kotlářku v útoku, Hrdlička a Margolin podali velmi dobré výkony na nadhozu.

Poslední kolo je rozloženo do dvou víkendů a přestože se již nebude bojovat o barážové příčky, čekají nás dva zajímavé souboje. V Jablonci změří síly vedoucí tým s Kotlářkou a pokud by Kotlářka dokázala oba zápasy vyhrát, bude po základní části první. Blesku k udržení první příčky stačí jedna výhra. V Blansku se utkají Olympia a Skokani. Rovněž tyto zápasy budou generálkou na baráž, kde se oba týmy potkají znovu. Oběma týmům dvě výhry pomohou nejlépe ke druhému místu po základní části.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací