ČBP mužů zahajuje letošní ročník

Evženie Votinská, 29.04. 2022 Baseball Czech

Český baseballový pohár mužů, který se vrací do termínové listiny po dvou letech, má v pátek a v sobotu na programu tři duely prvního předkola.
Do soutěže se přihlásilo celkem 23 týmů a rozlosování prvních kol proběhlo na jednání Parlamentu ČBA

První duelem ČBP mužů bude zápas mezi Orli Choceň a Céčkem Praha. Choceň se roky pohybovala První lize (ČML), vloni v žádné soutěži nepůsobila, letos hraje v přeboru Regionu Severovýchod. „Poslední předzápasový trénink jsme se snažili co nejvíce nasimulovat zápasové podmínky, protože jdeme do utkání s rozehraným soupeřem. Náš poslední soutěžní duel se odehrál 4.10.200, tedy téměř před 19měsíci,“ přibližuje přípravu na první předkolo poháru trenér Orlů Lukáš Bříza a pokračuje: „Na utkání s pro nás neznámým soupeřem se opravdu těšíme a přistupujeme k němu s respektem, ale také odhodláním zvítězit a probojovat se do další fáze ČBP.“ Céčko Praha hraje mužskou soutěž Regionu Severozápad, v roce 2021 skončilo na 5.místě a letos zatím ani jednou nevyhrálo. Podlehlo Eagles, Fulleros, Rakovníku i Old Boys, tedy dalším dvěma účastníkům prvního předkola.

Rakovník Red Crayfish čeká největší cestování, neboť los mu přisoudil za soupeře Cannibals Šumperk. A fanoušci baseballu v Šumperku si budou muset přivstat, protože zápas začíná již v 11:00 hod. Red Crayfish mají zatím za sebou tři zápasy v regionálním přeboru, ve kterých zatím slavili pouze jednu výhru, a to nad Céčkem Praha. V ČBP 2019 přešli rakovničtí přes Blesk Jablonec do čtvrtfinále, kde podlehli SaBaTu. Cannibals jsou pravidelným účastníkem této soutěže, v roce 2018 postoupili do 2.kola, kde vypadli s Draky. V poslední době se oddíl zaměřuje více na mládež.

Téměř derby se odehraje v Praze, kde na Krči nastoupí proti sobě Old Boys Praha a Miners Kladno, tedy týmy z přeboru mužů Regionu Severozápad. Vloni v něm Old Boys obsadili 3., Miners pak 5. místo. Miners budují mladý tým, který by měl postoupit do První ligy. V Old Boys se naopak opírají o zkušené hráče v čele s legendárním Jiřím Víškem. První letošní měření sil těchto soupeřů skončilo vítězstvím Miners 6:4. Old Boys sbírají kromě regionálního přeboru další zápasy také na turnajích MČR 40+, kde skončili vloni na 2.místě. Kladno navázalo v posledních letech spolupráci s Tempem, kdy si kluby navzájem půjčují hráče, což mladým talentům velmi prospívá. „Chceme hrát i s jinými soupeři a získat nové herní zkušenosti. Víme, že některým našim nejmladším hráčům chybí tzv. vyhranost,“ říká předseda klubu Petr Baroch pokračuje: „Mladí kluci jsou ale po koronaviru vyhladovělí po zápasech a turnajích a mají chuť si dát si do těla, vůli trénovat. Miners jsou zkrátka před sezónou nažhaveni.“

Program zápasů
29.4. 19:00 Céčko vs. Orli Choceň – hřiště Choceň
30.4. 11:00 Šumperk vs. Rakovník – hřiště Šumperk
30.4. 16:00 Old Boys vs. Miners – hřiště Krč

Celý rozpis ČBP zde

Vítěze těchto utkání čekají prvoligové celky Kotlářka, Olympia a Blesk.

První dvě předkola se hrají na jedno vítězství, další fáze ČBP pak na dvě výhry.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací