Ota Kaňok - nový člen Síně slávy

Igor Gargoš, 30.12. 2021 Aktuality

Ota Kaňok je dalším členem Síně slávy českého baseballu uvedeným v roce 2021. Stalo se tak na 7. ročníku Baseball Czech Gala, který se uskutečnil 27.11.2021.

Nadhazovač, vnější polař, trenér, hráč národního týmu, funkcionář…ogar z kraje razoviteho.
Jeho první setkání s softbalem a baseballem se událo v roce 1984 a v obou těchto disciplínách reprezentoval ČSSR, ČSFR i ČR .  Své první zápasy sehrál na hřišti Techniky Brno na Kraví hoře.

První zkušenost s národním baseballovým týmem měl s juniorským výběrem pod vedením Mirka Vojtíška v Nebušicích v roce 1985. Po dvouleté vojně se do reprezentace vrátil a od r. 1991 do r. 1997 byl na několika reprezentačních akcích pod vedením Mirka Vojtíška, Dana Bagina, Jima Jonese, Stana Luketiche, Jirky Maršálka (PBT, ME, kvalifikace MS v USA atd.). V roce1995 a 1997 byl vyhlášen nejlepším pálkařem české Extraligy. Jeho největšími vzory byli Leoš Balon, Milan Pojer, Dan Bagin a nejneoblíbenějším klubem byla zpočátku Technika Brno, která, jak Ota říká… nás vždy porazila a pak nám řekli, hlavně že vás to baví... Kraví hora v Brně byla jeho prvním baseballovým hřištěm a Brňáci se stali prvními soupeři i kamarády.

Největšími týmovými úspěchy s Arrows Ostrava byly: 2x vicemistr Extraligy 2005/2006. V tomto období byl také asistentem trenéra a pomohl nastartovat nejúspěšnější období Arrows.

Vždy naplno, vždy poctivě připraven. Víra, poctivost, práce a vytrvalost, tak ho popisují spoluhráči, kamarádi.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací