Výběry reprezentace žen

Evženie Votinská, 30.11. 2021 Reprezentace žen

Ženská reprezentace připravující se na srpnové Mistrovství Evropy v Montpellier absolvovala v neděli první výběrový trénink. V hale pražského Tempa se sešlo 15 žen a dívek a tři trenéři.

Mezi zájemkyněmi o ženský baseball nechyběla zkušená softballová reprezentantka Ludmila Kučerková (Broukalová), aktuální držitelka zlaté kadetské baseballové medaile Kristýna El Ghannam a také Eva Ventrubová, jež má doma bronz z ME 2019. Na výzvu head coache Richarda Kaniy se přihlásily také dívky z jiných sportů, pro které je baseball tou správnou novou výzvou.

Hráčky absolvovaly trénink pole, pálky i základy baseballového nadhozu, nechyběly vstupní testy ani závěrečná hra. „Trénink jsme si užily, jsem ráda, že jsme se sešly a doufám, že ještě přibydou nové tváře,“ zhodnotila nedělní dopoledne Eva Ventrubová.

A jak byl s akcí spokojen trenér Kania? „Bohužel, kvůli covidovým restrikcím se nemohly zúčastnit všechny zájemkyně, ale pokud mám hodnotit toto naše první setkání, tak jsem, stejně jako ostatní koučové, velmi spokojený s tím, jak děvčata pracovala, s předvedenými dovednostmi, a hlavně atmosférou v týmu.“

Další tréninky budou probíhat regionálně v Praze, Brně a Ostravě do 11. prosince . Společné setkání je naplánováno na 16. ledna.

Fotogalerie zde
Související články zde a zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací