Roman Talda novým členem Síně slávy

Igor Gargoš, 19.10. 2021 Aktuality

V rámci oslav 50. výročí založení baseballového klubu Technika Brno byl do baseballové Síně slávy uveden nový člen - Roman Talda. 

Roman začal, jako většina hráčů baseballu, softballem, a to v roce 1987 a kariéru baseballu potom v roce 1989 v Technice Brno. Rok nato postoupil z „béčka“ do A týmu a definitivně se v něm usadil. Ve stejném roce nastoupil také v reprezentaci České republiky.

V reprezentačním dresu hrál 13 let, s Technikou Brno se stal celkem 4x Mistrem republiky. V roce 1997 byl oceněn jako hráč s nejvíce homeruny (13), je členem Klubu českých homerunářů (75). Poslední extraligovou sezónu odehrál v roce 2003. Rok hrál dokonce v rakouské lize.
Byl nejen vynikajícím hráčem na spojce a je i ve veteránských zápasech, ale také spolehlivým kamarádem a přítelem. Nejen svými sportovními úspěch ale i svými morálními vlastnostmi do Síně slávy nesporně patří.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací