Ve druhém utkání MS U23 porážka od Tchaj-wanu

Lukáš Ercoli, 25.09. 2021 Reprezentace do 23 let

Česká baseballová reprezentace do 23 let prohrála ve druhém zápase na Mistrovství světa s Tchaj-wanem 1:4. O výsledku utkání rozhodla hned první směna, ve které Češi inkasovali všechny čtyři body. 

Jako startující nadhazovač do zápasu nastoupil David Mergans, který ale pálkařům Tchajwa-nu seděl a díky pěti úspěšným odpalům dokázali v úvodu utkání skórovat hned čtyřikrát. Do druhé směny tak nastoupil mladý Tomáš Hrbek, pro kterého to byl vůbec první start za národní tým do 23 let. „Bylo to trošku nečekaný, hnedka v druhý směně, ale v pohodě nakonec jsem to nějak zvládl“ okomentoval svůj start levoruký nadhazovač Draků Brno. Hrbkovy nadhozy byly pro asijské pálkaře velice nepříjemné, což dokumentovalo šest strike outů za čtyři odházené směny. Hrbek dokázal zastavit soupeřův útok a dal šanci českým pálkařům vrátit se do zápasu: „Dneska mi konečně fungoval slider a oni byli divocí. Šli po všem, co se blížilo ke strikezóně, takže se s nima dalo trošku hrát,“ byl spokojený Hrbek. 

Český útok se však na výborně házejícího YuHung Chena dlouho nedokázal prosadit. Chen používající tzv. side arm odházel šest směn, rozdal 6 strike outů a připsal si vítězství v tomto zápase. Češi bodovali až v šesté směně, kdy Radim Novotný doběhl po odpalu Vojtěcha Menšíka a korigoval konečné skóre na 1:4. Za českou stranu utkání doházel třebíčský Lukáš Pacal.

Další utkání Češi odehrají proti Německu a bude se jednat o klíčový zápas pro případný postup do horní skupiny šesti týmů, které si zahrají o titul Mistra světa. Německo má zatím na turnaji dvě porážky – s Tchaj-wanem 0:7 a s Dominikánskou republikou 4:8. Zápas začne v sobotu (25.9.) od 19:30 českého času a opět ho bude možné sledovat prostřednictvím streamu na YouTube kanálu WBSC.

Fotogalerie z utkání zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací