Muži budou hrát o konečné 5.místo

Evženie Votinská, 17.09. 2021 Mužská Reprezentace

Čeští reprezentanti museli rychle zapomenout na velké zklamání, které přišlo po těsné čtvrtfinálové prohře s Izraelem a nastoupit ve skupině o 5.-8.místo proti Chorvatsku. Utkání zvládli s přehledem a po výhře 17:2 je čeká v zápase o 5.místo Velká Británie. „Na dnešním týmové mítinku měli trenéři docela těžký úkol nás namotivovat, a stále to bolí. Dnes byl ale nový den a dobře to dopadlo,“ přiblížil situaci v českém týmu před utkáním startující nadhazovač Ondřej Satoria. Toho pak doplnil také Matěj Menšík, jenž odpálil ze dvou startů dva hity, když jeden z jeho odpalů doplachtil až do plotu: "Bylo strašně těžké se po tom včerejším zápase, kdy jsme spolkli snad nejhorší pilulku, přecvaknout a vrátit se zpátky do těchto, pro nás méně, ale i tak důležitýfch zápasů do konce turnaje. Ale bylo fajn vidět, že jsme si potvrdili, že máme být na to mezi elitou."

Chorvaté postoupili ze skupiny B ze druhého místa, když dokázali vyřadit Německo a Ukrajinu a ve čtvrtfinále podlehli domácí Itálii přijatelným rozdílem 5:8. Český tým pak v začátku utkání na pálce zaskočili a díky třem odpalům se dostali do vedení 2:0. „První směna byla v mém podání tragická, ale pak jsem se rozházel, takže jsem rád, že jsem klukům pomohl k dnešnímu vítězství,“ nešetřil sebekritikou Satoria, který ale nakonec exceloval a během pěti směn rozdal celkem 11 strike outů. "Nevěděl jsem co čekat. domluvili jsme se s Martinem Zelenkou, že jim budeme házet rovné nadhozy dovnitř plus changeup dolu a vyšlo to," doplnil Satoria.

Čeští pálkaři si chvíli zvykali na jiný typ a rychlost chorvatského nadhazovače Strelece. Vše ale naštěstí už ve 2.směně prolomil homerun Vojtěcha Menšíka, první v turnaji a také první v mužské reprezentaci. „Museli jsme to vzít dnes profesionálně a trochu jsme si spravili chuť. Věděli jsme, že jsme silnější než Chorvati. Měl jsem dobrý kontakt a dobře to dopadlo,“ řekl po utkání hráč Hrochů Brno, který letos podepsal profesionální kontrakt s organizací Los Angeles Angels.

V další fázi zápasu se přidali také další hráči – třetí homerun v turnaji odpálil Matěj Hejma, a dobré odpaly přidali další hráči, včetně všech střídajících . Výsledkem pak byl rozdílový výsledek v polovině 6.směny. O ten se zasloužil při všech obsazených metách metou zdarma Martin Schneider. Chorvaté prostřídali pět nadhazovačů, za český tým dohazoval jednu směnu Filip Čapka.

Výhra posunula český tým do utkání o 5.místo, ve kterém nastoupí v sobotu večer proti Velké Británii. Ta po boji porazila Belgii. „Chceme vyhrát poslední zápas turnaje a dopadnout nejlépe co můžeme, takže do toho jdeme naplno,“ potvrdil chuť týmu po dalších výhrách Vojtěch Menšík.

Fotogalerie zde

Ve finále se utkají Nizozemsko a Izrael. Ten vyřadil z boje o zlato ve večerním utkání domácí výběr Itálie jasně 11:5. Přemožitelé Česka prohrávali v první směně 0:3 - Itálii se podařil back to bakc homerun, ale Izrael postupně, i díky 13metám zdarma postupně převzali otěže utkání. Poslední ranou na italské zlaté ambice pak byl double Glassera na plné mety a tři body pro Izrael v 6. inningu Holanďané si poradili se Španělskem 9:8, když ještě v polovině 8.směny vedli 9:3. Zápasy o medaile jsou na programu v neděli.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací