Homerun derby při ME kadetů

Evženie Votinská, 24.07. 2021 Aktuality

Právě probíhající Mistrovství Evropy kadetů v Brně doprovodí v sobotu odpoledne před večerním semifinálovým zápasem bohatý baseballový program. Jeho součástí bude extraligové utkání mezi Draky a Eagles Praha, homerun derby a vyhlášení nejlepšího pálkaře MS U12 2019.

Zápas obhájců titulu a jistě postupujícího do letošního semifinále Extraligy, tedy Draků Brno a pražských Eagles, bude zahájen slavnostním nadhozem radního pro školství, tělovýchovu a mládež města Brna Mgr. Jaroslava Suchého. U této příležitosti také bude předán šek na částku 42300,- Kč, výtěžku z prodeje triček na PBT a ME, jako příspěvek ČBA na pomoc po živelné katastrofě, která postihla obce na jižní Moravě. Po skončení utkání se mohou fanoušci a diváci těšit na atraktivní homerun derby. V něm nastoupí po třech zástupcích z každého klubu a také loňský vítěz a letošní finalista homerun derby na Pražském baseballovém týdnu, třebíčský Ryan Johnson.

Draky bude reprezentovat člen Síně slávy a historicky nejlepší homerunář ČR Pavel Budský, Venezuelan Pabel Manzanero a Eugene Helder z Aruby. Eagles pak vítěz homerun derby na ASG v roce 2018 Marek Chlup, dlouholetý hráč Eagles Michal Zýma a Joseph Enea z USA.
V prvním kole budou mít hráči na pálení časový limit 90 vteřin s možností patnáctivteřinové přestávky, do finále postupují dva nejúspěšnější. Tam už budou mít na svůj výkon pouze 1 minutu.

Součástí odpoledne bude také předání ceny pro nejlepšího pálkaře MS žáků z roku 2019 české reprezentantce, hráčce Hrochů Brno Kristýně El Ghannam. Ta je nyní rovněž součástí reprezentace U15, která bude od 19:00 hod. hrát semifinále proti Nizozemsku.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací