Česko je v semifinále ME kadetů

Evženie Votinská, 24.07. 2021 Reprezentace do 15 let

Češi zdolali ve skupině A ME kadetů Německo a postoupili do semifinále domácího turnaje proti Nizozemsku.

Český tým po snadné výhře nad Francií čekalo houževnaté Německo, obhájce kadetského titulu, kterému se naopak start do turnaje nevydařil. Němci museli pro postup do semifinále bezpodmínečně zvítězit, Češi si mohli dovolit i celkem vysokou porážku.

Soupeř se do české obrany a startujícího nadhazovače Matyáše Landu pustil bez respektu a bodovali hned v úvodní směně. Další doběh přidali na začátku trojky a český tým tak musel dotahovat. Podařilo se mu to až v dohrávce téhož inningu, kdy vše začal single Jonáše Krejčího, jehož pak následně poslal domů single Matyáše Novotného. Pokus o doběh po fly outu zhatil dobrý příhoz německého středního polaře a aut na domácí metě. Češi, pak dokázali na německou obranu zatlačit i v dohrávce 4.inningu, kdy pro srovnávací bod po chybě pole doběhla Kristýna El Ghannam.

Obrat ve skóre zápasu ve prospěch domácího celku nastal v dohrávce 5.inningu. Češi využili všech drobných nepřesností německé obrany, byli agresivní na pálce, zahráli squeeze play a vydolovali z tohoto tlaku dva body. Německý tým se ale nevzdával, i on dokázal českou obranu prověřit, ale pouhý bod v 6.hře na více než snížení skóre na konečných 4:3 nestačil. Utkání výborně zavřel Benjamin O’Rourke, kterému pomohl Jan Kozel v pravém poli.

Češi tak mohli slavit druhé vítězství v turnaji znamenající postup do semifinále proti druhému ze skupiny B, Nizozemsku. Německo neobhájí titul, naopak bude bojovat pouze ve skupině o 5.-7.místo se Slovenskem a Rakouskem. Druhými semifinalisty jsou Itálie a Francie.

„Byl to těžký zápas ale s klukama jsme všechny situace zvládli skvěle zvládli, dostali se z těžkých chvil, fanoušci skvěle fandili a jdeme si pro další výhru,“ věří svému týmu kapitán Vojtěch Ventruba.

Winner v utkání si zapsal Pavel Jozek, na kopci se dále představili také Adrián Mück a David Křeček. Jan Kozel si kromě hitu a doběhu zapsal ve vnějším poli také osm autů a jednu asistenci.

Semifinále je na programu v sobotu od 19 hod. na MBS. 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací