PBT začíná za necelé dva měsíce

Karel Jaksch, 11.05. 2021 Aktuality

Necelé dva měsíce zbývají do zahájení 40. ročníku Pražského baseballového týdne a o podobě turnaje začíná být čím dál více jasno.

Minulý rok touto dobou jsme rozhodovali o odložení turnaje na pozdější podzimní termín, letos se nám podaří turnaj uspořádat v tradičním červnovém termínu. Byť jsou podmínky stále trochu nejasné, jsme po loňských zkušenostech připraveni.  

Národní sportovní agenturu budeme žádat o výjimku ze zákazu konání hromadných akcí a oficiální žádost budeme podávat 30 dní před turnajem. Mělo by se jednat o rychlý a formální proces. Velkým otazníkem je stále účast diváků, záležet bude na aktuálních vládních opatřeních a podmínkách případné výjimky. Bližší informace v tomto směru nepředpokládáme dříve, než v průběhu června. I z tohoto důvodu bychom se letos chtěli, i vzhledem ke zkušenostem z Extraligy, více zaměřit na streamování zápasů. O konkrétní podobě a průběhu jednáme a intenzivně pracujeme na přípravách. Máme rovněž připravené různé doprovodné programy a sami jsme zvědaví, co nám situace umožní zrealizovat.

Turnaje se zúčastní naše tři reprezentace – muži, U23 a U18. Ze zahraničních týmů se pak na jubilejním ročníku předvede reprezentace Španělska, obhajovat bude Rusko a jako tradiční účastníci se objeví International Stars. Ti letos slibují silný roster a budou se zcela jistě chtít vrátit na nejvyšší stupeň. Dále jednáme se Slovenskem a Švédskem, obě reprezentace chtějí přijet, avšak restrikce i podmínky pro cestování to mohou značně komplikovat. Se všemi týmy jsme ve spojení a připraveni být jim maximálně nápomocni se vstupem do České republiky. Účast nakonec musely zrušit reprezentace Ukrajiny a Chorvatska.

Turnaj se bude hrát tradičně v areálech Eagles a Tempa. Rádi bychom vám už představili finální verzi, zatím však musíme pracovat pouze s pracovní variantou. Věříme, že o finální podobě turnaje bude jasno začátkem června. S velkou pravděpodobností se první dva dny utkají soupeři ve skupinách, v pátek pak bude součástí play-off tradiční a oblíbené Homerun Derby a turnaj vyvrcholí finálovým utkáním v sobotu večer.

39.ročník byl jedinou a zároveň poslední velkou mezinárodní baseballovou akcí v roce 2020, 40. ročník bude pravděpodobně první velkou akcí v roce 2021 – věříme však, že zdaleka ne poslední, a realizace turnaje bude prvním, malým, ale důležitým krokem k návratu na hřiště.

Doba je stále nejasná a všichni hráči, fanoušci i organizátoři se musí přizpůsobit a jednat flexibilně. Všechny však spojuje velká chuť k návratu na baseballová hřiště a oslava jubilejního ročníku tohoto turnaje. Aktuální informace k němu najdete na FB https://www.facebook.com/praguebaseballweek

Držme si palce!

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací