Omezení sportu v ČR a další postup

Petr Ditrich, 02.03. 2021 Aktuality

Usnesením vlády ze dne 26. 02. 2021 č. 196 byl na území ČR vyhlášen nouzový stav. V návaznosti na toto usnesení pak byla vydána série krizových opatření.
Na základě Usnesení 216 došlo s účinností ode dne 01. 03. 2021 od 00:00 hod. do dne 21. 03. 2021 do 23:59 hod. k zákazu volného pohybu osob, přičemž ve ke sportu pak opětovně došlo k téměř úplnému zákazu sportovní činnosti s výjimkou profesionálních sportovců a ostatní sportovní činnosti v přírodě, parku či na venkovních sportovištích v rámci členů jedné domácnosti.

Dobrou zprávou je snad jenom to, že se podmínky pro profesionální sportovce nezměnily (viz odstavec níže) a pro členy reprezentací platí mírnější pravidla při návratu do ČR.

Čerpáno ze stránek ČUS - výkladové stanovisko ze dne 1.3.2021
"Statut profesionálního sportovce se pak vztahuje na každého, kdo vykonává sportovní činností výdělečnou činnost na základě smluvního vztahu. Tímto smluvním vztahem pak může být jak vztah pracovněprávní (pracovní smlouva, dohoda o provedení práce, dohoda o pracovní činnosti), tak vztah občanskoprávní, kdy je sportovní činnost vykonávána v režimu OSVČ."
Kompletní výkladové stanovisko České unie sportu: Covid - Výkladového stanovisko k zákazu a omezení sportovní činnosti.

Ve čtvrtek 4.3.2021 proběhne jednání svazů s paní místopředsedkyní NSA, Markétou Kabourkovou ve věci restartu soutěží v ČR. Večer je pak na programu schůzka ČBA a STK s extraligovými oddíly. V následujícím týdnu se uskuteční jednání Výkonného výboru asociace. Po jednání VV počítáme se schůzkou s předsedy Regionů, tyto schůzky probíhají pravidelně, vždy po jednání výboru.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací