Baseball se vrací na obrazovky České televize

Evženie Votinská, 12.06. 2020 Aktuality

Baseball se vrací na obrazovky České televize. Na ČT Sport bude odvysílán dnešní večerní zápas mezi obhájci titulu Arrows Ostrava a Tempem Praha. 

Součástí předzápasového programu bude také poděkování baseballistů všem, kteří se zasloužili o to, že jsme mohli jako první v Evropě začít hrát baseball. Jedná se nejen o lékaře, zdravotní sestry, vojáky, ale také o méně vzpomínané profese prodavaček, lékárníků,  poštovních doručovatelek, řidičů apod. Díky všem těmto lidem, a také obyvatelům ČR, kteří dodržovali vládní nařízení, jsme se mohli vrátit k našemu sportu.

 „Děkujeme všem co se zasloužili, že jsme mohli od poloviny května na hřiště. Potvrdilo se, že sport je důležitou součástí života a hraje důležitou roli v přípravě společnosti na extrémní situace. Nedovedu pochopit, že třeba v Holandsku budou hrát baseball až od září a restaurace jsou vesele v provozu." říká předseda ČBA Petr Ditrich

Utkání komentuje Robert Záruba společně s Pavlem Chadimem. Týmy se na zápas poctivě připravovaly a zejména hráči Tempa mají o motivaci navíc. David Vohánka: „Na tento hrací víkend se obzvláště těším a mám velkou motivaci. Nejenže se jeden ze zápasů vysílá živě na ČT Sport, ale nastoupíme proti úřadujícímu mistrovi. Chceme odčinit naše zaváhání ze začátku sezóny a ukázat, že patříme do bojů o nejvyšší příčky.

Startujícími nadhazovači budou reprezentanti Ondřej Satoria a Marek Minařík. Ondřej vybojoval vloni titul Mistrů Evropy U23 a startoval také na ME v Německu a olympijské kvalifikaci v Itálii. Marek se na těchto turnajích blýskl vítěznými zápasy proti pozdějším evropským šampionům z Nizozemska a postupujícímu na OH, Izraeli.

V Ostravě je kapacita diváků upravena na 500 osob. My věříme v hodně diváků a fanoušků před obrazovkami ČT.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací