První liga startuje v sobotu II

Evženie Votinská, 27.05. 2020 Aktuality

Po Hluboké, Klasiku a Blesku vám představujeme další dva týmy První ligy, které odpovídaly na totožné otázky ohledně letošního ročníku-

Po 15 letech v Extralize budou letos hrát Skokani Olomouc První ligu (dříve ČML). Tým skončil v letech 2016 a 2017 na 6. místě, ale poslední dva ročníky se mu nevydařily. V sezóně 2019 získal v ZČ získal pouze 4 výhry a v Nadstavbě o Extraligu dokonce pouze jedinou. Hodnocení sezóny zde. Hroch Brno se zapojil do První ligy v roce 2018 a v obou dosud odehraných sezónách obsadil 5. příčku. 
Za Skokany odpovídal Jakub Voják, reprezentační catcher, který letos opětovně hostuje v Arrows Ostrava. Za Hrocha Petr Janderka.

Co očekáváte od letošní Prvoligové sezóny, vaše cíle a představy?
Skokani: Představa je hrát finálové zápasy 1.ligy a baráž o Extraligu, a co nejlépe zapojit mladé hráče, aby získali zkušenosti s dospělým baseballem. 
Hroch: Rádi bychom se letos dostali do nadstavby o EXL a zahráli si tam proti extraligovým týmům.

Jak se změnil váš kádr, jaké máte posily, příp. komu chcete dát větší prostor?
Skokani: Kádr se nijak výrazně nemění. Posily žádné nemáme. Samozřejmě chceme zapojit a dát šanci mladým hráčům (juniorům)
Hroch: Kádr máme stabilní, akorát nás čím dál víc končí na marodce. Pomáháme si hostováním mladých juniorů z Hrochů, kteří si u nás osahají mužskou soutěž. Náš hrající manažer Lukáš Neufinger by rád dal větší prostor komukoli, kdo by catcheroval místo něj, ale jestli to vyjde, ukáže až sezóna.

Jak vaši přípravu na sezónu ovlivnil COVID-19?
Skokani: Na přípravu celého týmu to mělo zásadní vliv, bylo možné se připravovat pouze individuálně. Baseball je samozřejmě týmový sport, který je potřeba trénovat pohromadě, ale doufám, že se stihneme připravit dobře na první zápasy. Měli jsme zhruba měsíc, takže by to neměl být problém. Úprava hřiště byla složitější v tom, že jsme nemohli dělat hromadné brigády po zimě, ale myslím, že jsme to celkem zvládli a hřiště bude na sezónu dobře připraveno. 
Hroch: My spoléháme hlavně na náš přirozený sportovní talent a pravidelné společné tréninky úplně nemáme, takže tréninky nám to moc neovlivnilo. Kdo chtěl, chodil si zatrénovat sám nebo ve dvojicích, což je podobné jako náš necovidový režim.

Jaká bude První liga 2020?
Skokani: Myslím si, že to bude podobné jako v předchozích letech, nečekám nějaké výrazné změny na předních pozicích, akorát se vyměnil Sabat s námi Olomoucí. Jak jsem říkal, Olomouc chce být mezi favority 1. ligy a hrát finálové zápasy.
Hroch: Nic moc se nezmění. Kdo hrál vršek tabulky loni, bude i letos. Kdo hrál spodek, bude tam znovu. Zajímavá bude možná nadstavba, kde extraligové týmy letos nebudou posíleny o zahraniční importy.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací