FirstCup 2020 odložen

Pavel Chadim, 21.05. 2020 Aktuality

Je nám to neuvěřitelně líto, ale nakonec po zvážení všech okolností jsme se rozhodli odložit 4. ročník finálového turnaje 1.cupu. Jeden z hlavních důvodů, kromě nečitelnosti červnové zdravotní situace, je fakt, že jsme nechtěli rodiče vystavovat rozhodování zda své potomky poslat či neposlat na třídenní turnaj s účastí nejméně tří set lidí.

Po domluvě s ČBA jsme se rozhodli podpořit v tomto termínu (poslední červnový víkend) organizaci jednodenních regionálních Stříbrňáků, ze kterých by letošní finalisté mohli vybojovat postup pro svůj klub místo na Zlatém FirstCupu 2021. Výsledky Masters pak budou vyhodnoceny celorepublikově.

 

Nejsou to úplně klidné dny a týdny, které nyní prožíváme, ale možná právě teď je doba, kdy si připomenout pár lidí, kteří se zapsali výraznou stopou v prvních třech ročnících. Jakub Sládek, Martin Schneider a Jakub Malík, hvězdy české Extraligy a reprezentace, byli ambasadoři turnajů a živými vzory pro mladé hráče. Ale neviditelnými hvězdami byli Daniel Ondroušek, Jan Felkl a František Přibyl, oceněni cenou Fair play. Rádi bychom jejich činy připomněli, aby se minimálně v dětském sportu staly četnějšími.

Daniel Ondroušek v roce 2017 při vyrovnaném semifinále s Draky nahlásil rozhodčím chybu vlastního týmu v lineupu. Jan Felkl v roce 2018 nezdržoval utkání playoff, přestože zbývalo 7 sekund do vypršení časového limitu a v následující směně hrozilo, že utkání prohrají a František Přibyl vloni opravil výrok rozhodčího ve vyrovnaném zápase a i díky tomuto gestu jeho tým zápas prohrál. Připomínání těchto činů nám snad všem pomůže zkrátit čekání na další ročník a stejně jako šití roušek dobrovolníky v době coronavirové, nám ukáže to lepší v nás.

A kdo by si chtěl připomenout ještě více jmen, která se loni zapsala do historie First Cupů, tak Robert Vávra připravil tradiční Desku cti (zde), která bude vyvěšena v clubhousu areálu Hroch, kde se finálové turnaje konají.

Na setkání se všemi příznivci FirstCupu v lepších zítřcích se těší organizátoři! 

Za realizační a organizační tým Pavel Chadim a Ondřej Konvalinka

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací