CEB odložila ME juniorů na rok 2021

Evženie Votinská, 11.05. 2020 Aktuality

CEB na svém jednání odložila červencové ME juniorů. Očekával se posun na konec září nebo začátek října, ale po hlasování je rozhodnuto a ME se bude hrát v roce 2021.

Turnaj se měl odehrát ve dnech 13.-19.7.2020 v italské Maceratě, čeští reprezentanti se na něj dva roky připravovali. Červencový turnaj byl po první vlně rušení evropských baseballových akcí posunut do podzimních termínů. "Myslím, že přelom září a října a třeba i jiná destinace byla jedna z možností, jak ME odehrát. Nyní je to jen odložení problému. Příští rok se bude hrát těsně před MS, což bude logistický a organizační problém pro postupující země," komentuje rozhodnutí CEB předseda ČBA a místopředseda CEB Petr Ditrich a dodává: "tým jsme připravovali dva roky a teď jsme tedy na začátku. Chápu, že je situace v každé zemi jiná, ale nyní je začátek května a tedy 5 měsíců před možným začátkem akce."

Evropský šampionát měl být a zůstává kvalifikačním turnajem na MS, kam postupují dva nejlepší. Češi skončili na ME v roce 2018 na třetím místě, na MS hráli naposledy v roce 2015 a obsadili 11. místo.

Radost z přesunu ME nemá ani hlavní trenér týmu, David Winkler: "Máme silný ročník a připravený tým, po bronzu v Itálii 2018 jsme letos chtěli ještě více. Určitě jsme zklamaný, ale musíme vzhledem k současné situaci respektovat rozhodnutí dané vedením CEB. A musíme připravit nový reprezentační program."

Zrušeno již dříve bylo ME žáků a také Evropské poháry, v čele Champions Cupem, který se měl dodehrát v Ostravě

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací