Aktuální informace po jednání VV ČBA II

Petr Ditrich, 06.04. 2020 Aktuality

Pro informovanost celého baseballového hnutí zveřejňujeme dopis, který obdrželi předsedové všech baseballových oddílů od předsedy ČBA Petra Ditricha.

Vážení,
v pátek 3. dubna měla začít baseballová Extraliga, naše vlajková loď. Nestane se tak, a je jasné, že si na zahájení soutěží budeme muset ještě počkat. Musíme a chceme respektovat nařízení Vlády ČR v této situaci. Předpokládáme, že nouzový stav bude prodloužen do 30. dubna. Praktické je sledovat spíše informace o uvolňování opatření a tady se zdá, že by se mohly ledy pohnout po Velikonocích. Mluví se o malých obchodech, restauracích se stravováním apod. To vše samozřejmě za předpokladu dobrého vývoje zdravotní situace. Pomáhejme si navzájem, nejvíce pak těm, co naši pomoc potřebují nejvíce a věřme, že se opatření začnou uvolňovat.

Pro celostátní soutěže (Extraliga, První liga) platí, že nebudou zahájeny dříve než za 14 dní od možnosti zahájit tréninkové jednotky. Je to minimální doba na alespoň základní přípravu hráčů a přípravné zápasy.
V soutěžích řízených regiony si dokážeme představit, že se začne hrát již po týdnu. Vše je v kompetenci vedení daného regionu.

VV ČBA měl videokonferenci ve čtvrtek, STK bude jednat v pondělí 6. dubna a do Velikonoc společně upřesníme pracovní varianty Extraligy. V návaznosti na to i varianty ostatních soutěží. Předpokládáme, že tou dobou už bude znám základní plán toho, jak se budou krizová opatření uvolňovat.

Kalendář akcí prošel zásadními úpravami, obecně se buď ruší nebo přesouvají na podzim:
°MS do 23 let v Mexiku je WBSC potvrzené
°PBT bude pravděpodobně přesunut na září
°ASG bude přesunuto na podzim nebo prázdniny
°Evropské poháry byly CEB zrušeny
°Kvalifikace World Baseball Classic je odložena, termín není stanoven, hrát se bude nejpozději v březnu 2021
°ME žáků a juniorů bude CEB posouvat s velkou snahou je odehrát, oba turnaje jsou postupové na MS 2021
°Všechny reprezentační akce ČBA, které se měly uskutečnit do konce května jsou zrušeny

Domácí mládežnické soutěže mají jako první rozepsány na 16.-17.5. respektive 23-25.5. Kvalifikace ČBP, ty jsou teď nejvíce ohroženy.
Letošní prázdniny budou úplně jiné, zavřené hranice, vyčerpaní rodiče, děti několik měsíců bez školy. Počítáme, že prázdniny využijeme pro prodloužení sezóny. Uvažujeme o zahájení soutěžích již 8. srpna.
K utužení fyzické kondice využijte cviky na našem Youtube kanálu Baseball Czech University. K lepší orientaci pak využijte odkaz #SafeAtHome na webu baseball.cz

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací