Podpora týmů z rozpočtu KMR pro rok 2019

kmr čba, 23.04. 2019 Aktuality

Výkonný výbor na svém zasedání schválil v rozpočtu na rok 2019 v oblasti rozvoje mládežnického rozvoje následující položky:
 1. Rozvojové projekty pro stávající kluby a vznik nových oddílů – celková výše 950000,- Kč
 2. Podpora akademií a stávajících center – celková výše 800000,- Kč

Tyto částky byly následně schváleny a potvrzeny Parlamentem ČBA a je tedy možné začít s jejich čerpáním v roce 2019. Jednotlivé žádosti na formuláři zasílejte na sekretariát Evženii Votinské na email votinska@baseball.cz .

V roce 2019 budeme pokračovat v rozvoji trenérů a navýšení počtu týmů

Hlavní cíle:

 1. Navýšení počtu týmů v mládežnických soutěžích minimálně o 10%
 2. Navýšení počtu trenérů a sportovních ředitelů klubů

Žádat můžete o tyto dotace:

 • Podpora mládežnických týmů. Základní příspěvek je 15 000 Kč na podporu trenéra či sportovního ředitele v případě alespoň jednoho týmu v soutěži a za podmínky uvedení kontaktu na sportovního ředitele klubu. Sportovní ředitel bude základní a nutnou podmínkou pro KMR v její komunikaci s oddíly pro uznání příspěvku. Za každý další tým se základní příspěvek navyšuje o 5 000 Kč. V případě kompletní rozvojové pyramidy (U7, U9, U11, U13, U15, U18) a splnění všech podmínek obdrží klub celkový příspěvek 35 000 Kč za rok.
  Podpora sportovních ředitelů se nevztahuje na extraligové oddíly.
 • Podpora školních kroužků - finanční podpora trenéra kroužku ve výši 3 000 Kč (max. 3 kroužky/klub). Podmínkou je pravidelnost tréninků (alespoň 1x týdně), účast na jakémkoli turnaji (meziškolní, mezitřídní, přátelské utkání…) a 2x ročně článek s fotografiemi o činnosti kroužku.
 • Podpora soutěže v hodu do dálky pro 1. a 2. třídy ZŠ s celorepublikovým vyhodnocením - finanční příspěvek 1 000 Kč na školu (max. 5 škol/klub). Maximální počet podpořených škol v roce 2019 bude 30. Dotace bude vyplácena až po uskutečnění soutěže a zaslání výsledků, s článkem a fotografiemi na sekretariát ČBA.
 • Podpora nových týmů kategorie U7 – materiálová dotace v podobě 5 rukavic a stativu pro nově vzniklé týmy, který hrají jakoukoli soutěž v kategorii U7.
 • Podpora nových mládežnických hřišť – finanční příspěvek 10 000 Kč na hřiště, kde hrají týmy do 10 let. Maximální možný počet podpořených hřišť v roce 2019 jsou 4.
 • Podpora nových klubů – finanční příspěvek 10 000 Kč při vzniku nového klubu, který přihlásí nejpozději následující rok tým do soutěže přípravek U7 nebo soutěže do 9 let. Maximální možný počet podpořených klubů v roce 2019 jsou 4.
 • Podpora t-ballu do škol – materiálová dotace v podobě t-ballové sady (pálka, stativ, 2x meta, 2x míček, komiks, kartičky atd.)
 • Podpora BB5 do škol – materiálová dotace pro žáky 2. stupně ZŠ v podobě sady met a 2 míčků.

Vedle těchto podpor je samozřejmě možnost žádat o zapůjčení roadshow, které jsou umístěny v jednotlivých regionech. Více informací o tom, jak všechny položky roadshow rezervovat, najdete zde.
Případné dotazy posílejte na kmr@baseball.cz

Za KMR ČBA předseda Ondřej Konvalinka

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací