Tomáš Špilauer a příprava na Junior Baseball World Series

František Přibyl, 18.07. 2018 Aktuality

Rozhdočí Tomáš Špilauer a příprava na Junior Baseball World Series 2018, Taylor, Michigan. 

Rok se s rokem sešel a já se již po třetí zúčastnil evropské kvalifikace v kategorii Junior, která je pořádaná organizací Little League v polském Kutně. Do Kutna jsem se dopravil po vlastní ose – vlakem. Jakožto rozhodčí máme zajištěnou stravu, ubytovaní, 2 košile a čepici.

Na turnaj jsem přijel o den dříve, abych strávil s kolegy volný den. Kutno není jen o odpískání zápasů, ale i o zážitcích, zábavě. V průběhu turnaje jsme navštívili opět dětský domov, kam chodí rozhodčí, kteří přijedou na Junior či Little League již 19. rokem. Příští rok to bude 20 let této tradice. I to byla znovu zajímavá zkušenost, jelikož se k nám přidali rodiče z týmu Velké Británie a společně jsme podpořili dětský domov.

Turnaj probíhal skvěle až na začátek, kdy jsme první den měli problém s pálkami. Pálky a ostatní vybavení kontrolujeme vždy před zápasem. Letošní novinkou v pravidlech bylo použití pálek s logem BBCOR a nebo USA BASEBALL. Bohužel, logo USSSA není USA Baseball a tak jsme s kolegy chybovali v prvním zápase a pustili jsme do hry ilegální pálky. Na turnaji jsme v průběhu týmům vyřadili 26ks pálek.

Bylo zajímavé, že letos téměř všechny utkání (asi až na 2) končily rozdílem. Tudíž byly vidět veliké rozdíly mezi týmy. Bohužel se letos Češi nedostali do finále a já dostal nominaci na finále za domácí metou. Bylo nám řečeno, že poprvé je ve finále skupina čistě evropských rozhodčích, což bylo parádní. Finále bylo mezi Itálií a týmem Německo- USA. Vývoj utkání měla v režii Itálie a tak zápas skončil opět vysokým rozdílem. Po finále turnaj končil, ale já jsem si ještě s kolegou Steven Kurkowski naplánoval pár hodin ve Varšavě, abychom taky viděli něco zajímavého. Steve přiletěl z USA a bude mým kolegou na World Series. Jsem rád, že jsem mohl poznat někoho ještě dříve, než se ocitnu poprvé za velkou louží.

Seznam 11 rozhodčích, skoro všichni rozhodčí měli minimálně jednu World Series a nebo se na ni chystají. Šéfem rozhodčích (UIC Bobby Marshall) nám bylo řečeno, že takto zkušené rozhodčí (v počtu WS) nemá žádný jiný regionální turnaj na světě.

UIC Bobby Marshall – USA

Zilvinas Bareika – Litva

Darrin Muller – Velká Británie

Arnoldas Ramanauskas – Litva

Rik van de Keer – Nizozemsko

Russ Ruslender – USA

Marcin Mankowski – Polsko

Fred Temples – Německo

Steven Kurkowski – USA

Adam Smith – Kanada

Zapisovatelky:

Cindy Wier – USA

Agata Monik - Polsko

 

Moje zápasy:

1)Hungary vs. Poland

HP: Darrin Muller 1B: Rik van de Keer 2B: Russ Ruslender 3B: Tomáš Špilauer

 

2) Belgium vs. Germany - USA

HP: Marcin Mankowski 1B: Russ Ruslender 2B: Tomáš Špilauer 3B: Rik van de Keer

 

3) Lithuania vs. Germany – USA

HP: Tomáš Špilauer 1B: Darrin Muller 2B: Steve Kurkowski 3B: Russ Ruslender

 

4) Netherlands vs. Lithuania

HP: Russ Ruslender 1B: Tomáš Špilauer 2B: Adam Smith 3B: Steve Kurkowski

 

5) Poland vs. Netherlands

HP: Steve Kurkowski 1B: Russ Ruslender 2B: Zilvinas Bareika 3B: Tomáš Špilauer

 

6 )Croatia vs. Germany – USA

HP: Arnoldas Ramanauskas 1B: RIk van de Keer 2B: Tomáš Špilauer 3B: Russ Ruslender

 

7)Italy vs. UK

HP: Zilvinas Bareika 1B: Marcin Mankowski 2B: Fred Temples 3B: Steve Kurkowski RF Line: Rik van de Keer LF Line: Tomáš Špilauer

 

Championship game

8) Germany – USA vs. Italy

HP: Tomáš Špilauer 1B: Arnoldas Ramanauskas 2B: Darrin Muller 3B: Marcin Mankowski RF Line: Rik van de Keer LF Line: Zilvinas Bareika

 

Chtěl bych poděkovat KR a ČBA za možnost se znovu podívat do Kutna a připravit se na Junior League Baseball World Series v Tayloru, Michigan na kterou odlétám 8.8.2018.

 

Tomáš Špilauer

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací