Summer International Series

Mike Griffin, 17.07. 2018 Mužská Reprezentace

Mužská reprezentace absolvovala začátkem července přátelské zápasy s Německem a Tchaj-wanem. Série byly součástí letošní přípravy na podzimní turnaj Super6, a také na ME v roce 2019.

S Německem se český tým utkal na stadionu v Třebíči a dokázal ve všech zápasech zvítězit: 2:1, 15:5, 4:2. Střetnutí s evropským soupeřem ohodnotil coach Mike Griffin následovně:
Byl to skvělý začátek přípravy. Hlavním cílem bylo dát vše dohromady – všechny atributy potřebné k úspěchu a dobré hře. Zaměřujeme se na stanovení předzápasové rutiny a individální přípravy. To vše pomůže hráčům, aby byli připraveni na zápas a na splnění svých rolí, které v týmu mají.
Všichni startující nadhazovači – Novák, Chroust a Bokaj udali svými výkony dobrý začátek zápasů proti německým startérům – Roemerovi, Solbachovi a Kochovi.
Naše obrana hrála celý týden skvělé rozehry a naši pálkaři měli stále dobré starty a tlak na soupeřovy nadhazovače, které svými dobře načasovanými odpaly unavili.
V prvním utkání vedli náš útok Martin Schneider a Jakub Malík, Tomáš Juněc přidal vítězné RBI.
Ve druhém zápase exceloval Matěj Hejma se třemi odpaly včetně homerunu do pravého pole. Celkem stáhl pět bodů.
Třetí zápas a zároveň třetí výhra v sérii byla záležitostí celého týmu. Našim cílem v posledním utkání bylo neuspokojit se předchozími výhrami a naopak pořádně dodělat to, co jsme začali. Arnošt Dubový stáhl důležité body a Martin Schneider přišel a úspěšně uzavřel celý zápas.
Velké díky patří oddílu Nuclears Třebíč za skvěle připravené hřiště, organizaci a další péči, kterou nás po celou dobu zahrnovali.

Pouze dva dny volna měli čeští hráči po zápasech s Německem a čekala je hned 4 utkání ve 4 dnech s Tchaj-wanem, který je v současné době na 6. místě světového žebříčku reprezentací WBSC. Soupeř měl sérii přátelských zápasu s naším týmem jako poslední přípravu před svou účastí na tradičním Haarlemském baseballovém týdnu.

Série skončila poměrem W-L 3-1 pro soupeře: 8:1, 9:4, 12:4, 3:12. Výhra v posledním zápase byla první v historii těchto přátelských zápasů. Poprvé se týmy potkaly v roce 2013.

Krátké hodnocení Mika Griffina:
Český tým hrál nejlépe ve 4. utkání a tomu odpovídá i konečné vysoké vítězství. Ve prvních třech zápasech jsme zahráli několik dobrých akcí a udrželi vyrovnanou hru. Bohužel jsme se někdy snažili udělat ještě něco navíc a to vedlo k velkým chybám. V posledním utkání bylo našim cílem vráti se k naší hře, vzít si ze hry co nám dává a nedělat věci navíc. Měli jsme už lepší představu o hře soupeře, protože jsme již věděli jak kvalitním nadhazovačům budeme čelit a kam pálí jeho pálkaři. Boris Bokaj a Ondřej Satoria házeli výborně. Přidala se k nim obrana, která zahrála důležité hry, které jsme v předchozích utkáních nezvládli. Náš útok šel za svým cílem. Měli jsme několikrát obsazené mety a navíc přišly i tolik potřebné dlouhé odpaly. Homeruny Matěje Hejmy a Tomáše Juňce přinesly velké vítězství. Matěj Hejma potvrdil svou dobrou formu a v utkání zaznamenal 4 RBI. Zápas byl skvělý a nám se podařilo získat dlouho očekávanou výhru nad tímto světovým soupeřem.
Děkujeme rovněž organizátorům v Blansku a na MBS.

Reprezentanty nyní čekají extraligové boje. Další akcí národního týmu je 16.-23.9. turnaj Super6 v Nizozemsku.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací