Little League Intermediate - pohledem rozhodčího F. Havlíka

František Přibyl, 10.07. 2018 Aktuality

Již druhým rokem jsem měl možnost účastnit se regionální kvalifikace Little League Intermediate, která probíhá tradičně v Praze na Tempu. Tento rok byl turnaj krátký, hrály pouze 4 týmy, Czech Republic – South, Belgium, Netherlands a Hostující tým, tedy Czech Republic Northwest. Technický meeting proběhl 1. 7. večer a další tři dny se už hrálo.

Do Prahy letos dorazili 3 rozhodčí z USA, kteří měli zkušenosti z Little League Word Series. Charles Latini, Thomas Cross a Gerard Takiguchi. Díky malému počtu týmů se hrálo pouze na jednom hřišti, což nám umožnilo rozhodovat všechny zápasy v systému 4 rozhodčích.

V pondělí ráno jsme měli na hřišti sraz dvě hodiny před prvním zápasem a losovali jsme startující pozice. Já si vytáhl 3B. Podle tohoto rozlosování se měly hrát první dva dny, každým zápasem se rotace posunula o jednu pozici. Finálový den, tedy středa, byl nominován zvlášť. Pondělní zápasy ukázaly, jak by mohlo vypadat finále a také to tak nakonec dopadlo. Region jih hrál s Belgií na rozdíl po 5. směně a Nizozemsko se Severozápadem sice ne, ale herní i bodový rozdíl byl znát.

Druhý hrací den měl vyřadit první tým, Little League se hraje systémem dvojité eliminace, což znamená, že kdo dvakrát prohraje, na turnaji končí. Tento vyřazovací zápas byl mezi Belgií a Hostujícím týmem. Ačkoliv body na konci zápasu vypadali jednoznačně pro Severozápad, zápas byl velice vyrovnaný.

Zápas, který jsem rozhodoval za domácí metou, rozhodnul o prvním finalistovi. O přímý postup se utkal region Jih s Nizozemským týmem. Jednalo se o takové malé finále, ovšem jak Nizozemsko, tak region Jih si šetřili hlavní nadhazovače na poslední hrací den. Jih vyhrál rozdílem po 5. směně.

Ředitel turnaje, Vojtěch Albrecht nám v úterý večer oznámil nominace na finálový den. Byl jsem velice rád, že jsem dostal Semifinále na 1B a díky rotaci jsem se pak posunul na 2B ve finále.

Semifinálový zápas byl hodně vyrovnaný. Nizozemsko nadělilo hned v první směně několik bodů, český tým pak vždy dorovnával. Zápas byl naprosto vyrovnaný až do 6. směny, kde Severozápad propálil obranu a dostal se do vedení. Při začátku 7. směny vystřídal český tým nadhazovače a Nizozemci několikrát skórovali, čímž se dostali se do dvoubodového vedení. Zápas severozápad zakončil dvěma vysokými odpaly, se kterými neměl Nizozemský tým problém. Poslední out zahráli relativně těsně na první metu.

Finálový zápas byl podobného charakteru jako semifinálový, ovšem na Nizozemském týmu se ukázal zápas navíc a udělali sérii chyb, čímž se český tým dostal do vedení, které si pak udržel a ještě ho prohloubil.

Velice se mi líbil sportovní duch, který na hřišti vládl po celý finálový zápas. Hráči Nizozemska a Česka si navzájem chválili odpaly, povídali si na metách a fanoušci dělali perfektní atmosféru.

 

 

HP

U1

U2

U3

Pondělí 2. 7.

Czech South x Belgium

 

Thomas Cross

Charles Latini

Gerard Takiguchi

Filip Havlík

Czech Northwest x Netherlands

 

Charles Latini

Gerard Takiguchi

Filip Havlík

Thomas Cross

Úterý 3. 7.

Belgium x Czech Northwest

 

Gerard Takiguchi

Filip Havlík

Thomas Cross

Charles Latini

Czech South x Netherlands

 

Filip Havlík

Thomas Cross

Charles Latini

Gerard Takiguchi

Středa 4. 7.

Czech Northwest x Netherlands

SF

Charles Latini

Filip Havlík

Gerard Takiguchi

Thomas Cross

Netherlands x Czech South

FIN

Thomas Cross

Charles Latini

Filip Havlík

Gerard Takiguchi

 

Děkuji KR za možnost se již podruhé zúčastnit tohoto turnaje a všem organizátorům a bezproblémový průběh turnaje.

Play Ball!

Filip Havlík

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací