Mistrovství Evropy U12 - Den osmý

Matouš Procházka, 08.07. 2018 Reprezentace do 12 let

Osmý den v  Budapešti nás čekalo klíčové semifinále. Začátek dne jsme věnovali běhání, protahování a relaxaci. 

Po obědě na hřišti jsme sledovali první semifinále mezi Ruskem a Itálií, kde Ruskové celý zápas překvapivě vedli, když drželi italskou pálku zkrátka na technických nadhozech. Nadhazovače nepodržela obrana, a tak Italové otočili a stali se prvními finalisty.

Naše semifinále s Nizozemskem přineslo vyrovnanou a napínavou bitvu. Jako lépe postavení ze skupiny začínáme jako domácí. Na kopec posíláme Benjiho O´Rourka. Benji začal sebevědomě, ale bohužel místo třetího outu přišla chyba obrany, kterou Holanďané nekompromisně potrestali třemi body. V dohrávce stahujeme dva body a nutíme soupeře střídat nadhazovače. Druhou směnu držíme bez bodu a v dohrávce otáčíme zápas na 5:3 v náš prospěch. Třetí a čtvrtou směnu držíme taktéž bez bodu a v dohrávce přidáváme bod na 6:3. V páté směně Holanďané zatlačili na naši obranu, kterou donutili k několika chybám. Reagujeme střídáním nadhozu a Lukáš Kalandra zavírá směnu za stavu 6:5 v náš prospěch.  Lukáš udržel i pátou směnu bez bodu, my naopak tlačíme a sérií odpalů stahujeme 4 body. Poslední směnu suverénně zavírá Vojta Ventruba a zápas tak vyhráváme 10:5! Nadhazovači zaházeli výborně, zlepšili jsme se na pálce a zaslouženě jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Zítra nás čeká taktéž dosud neporažená Itálie ve finále od 16:00. Držte nám palce!

 

Za realizační tým

 

Matouš Procházka

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací